Henüz Puan Verilmedi

iPhone ile Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

iPhone ile canlı yayın yapmak isteyenler için iki yeni uygulamadan bahsedeceğiz. Sosyal paylaşım platformlarında paylaştığınız fotoğraflar ve videolar size yeterli gelmiyor ve cep telefonunuz ile tüm dünyaya canlı yayın yapmak istiyorsanız, tam da size göre iki uygulama App Store‘da sizi bekliyor. Meerkat ve Periscope adlı iPhone uygulamaları size yepyeni bir sosyal paylaşım tecrübesi sunuyor. İki uygulama da birbirlerine benzer bir hizmet sunduğu için genellikle isimleri yan yana anılıyor. Peki iPhone ile canlı yayın yapmak için neler yapmamız gerekiyor şimdi onlara bakalım.

Periscope App. Kullanarak iPhone ile Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Periscope adlı uygulamayı kullanarak iPhone ile canlı yayın yapmak isteyen kullanıcılar öncelikle bu uygulamayı App Store‘dan indirmeleri gerekmektedir. Periscope kısa bir süre önce Twitter tarafından satın alındı. Bu işbirliği sayesinde sosyal medyanın gücü bir kat daha artmış oldu. Artık cep telefonu kullanıcıları yükledikleri bu uygulama sayesinde takipçilerine canlı yayın yapabilecek. Uygulama oldukça basit bir arayüz sunuyor. Periscope‘u kullanarak canlı yayın bilgisini twitter üzerinden paylaşabiliyorsunuz. Takipçileriniz yaptığınız canlı yayını takip edebiliyor. Ve beğenilerini anlık olarak sizle paylaşabiliyor. Eğer isterseniz yayınınızı takip edecek kişileri kısıtlamanız da mümkün. Yaptığınız canlı yayını sonrasında tekrar izlemek de mümkün. Yukarıda bu uygulama ile ilgili inceleme videoları yayınlanmış olup, videoları izleyerek detaylı bilgi almanız mümkündür.

Meerkat Kullanarak iPhone ile Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Meerkat adlı uygulamayı kullanarak iPhone ile canlı yayın yapmak isteyen kullanıcılar App Store‘dan bu uygulamayı indirebiliyor. Bu uygulama da aynı Periscope’da olduğu gibi cep telefonunuzu kullanarak canlı yayın yapmanıza imkan veriyor. Twitter’da yer alan takipçilerinize canlı yayın yapabileceğiniz bu uygulama, Periscope’un Twitter tarafından satın alınmasıyla ikinci plana düşse de verdiği hizmetle kullanıcılarını memnun ediyor.

Periscope ve Meerkat adlı uygulamaları kullanarak iPhone’dan canlı yayın yapmak ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.