Henüz Puan Verilmedi

iPhone 6s Suya Dayanıklı mı? Yoksa Değil mi?

iPhone 6s suya dayanıklı mı? sorusu şu günlerde sıklıkla sorulur oldu. Bunun sebebi kısa süre önce yayınlanan bir video. Sırdaşı telefon incelemeleri ile ün yapmış iFixit tarafından paylaşılan videoda, iPhone 6s suya dayanıklı mı? sorusuna yanıt aranıyor. Apple tarafından yapılan detaylı açıklamada iPhone 6s‘in suya dayanıklı olduğuna dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ancak YouTube’da yayınlanan videoda telefonun otuz dakika boyunca suyun içinde kaldığı ve bu süre sonunda çalışmaya devam ettiği görülüyor. Bu ilginç video, sayfamızda da paylaşılmıştır. Detaylı bilgi için videoyu izleyebilirsiniz.

iPhone 6s Su Dayanıklılık Testi

iPhone 6s su dayanıklılık testi, telefonun yaklaşık 30 dakika boyunca suyun içinde kalabildiğini gösteriyor. Ancak Apple’ın yaptığı açıklamada telefonun bu yönde bir özellik taşıdığı belirtilmiyor. Bilindiği gibi akıllı telefonların suya, toza, darbeye ve tüm dış etkenlere karşı dayanıklılığı çeşitli sertifikalar (IP ve MIL-STD) ile belgeleniyor. Telefonun özellikleri incelendiğinde bu yönde bir sertifikaya sahip olmadığı açıkça görülüyor. Yapılan yorumlara göre teknoloji devi yeni telefonu iPhone 7‘ye hazırlık yapıyor. Telefonun içi dikkatle incelendiğinde elektronik devrelerin özel silikon muhafazalar ile korunduğu görülüyor. Anlaşılan yeni iPhone 7’de bu yönde bir çalışma yapılabilir.

iPhone 6s suya dayanıklı mı? sorusuna resmen evet demek mümkün değil. Çünkü telefonun bunu dememizi sağlayacak bir sertifikası mevcut değil. Ancak izlediğimiz videodan da anlaşılacağı gibi telefon suya dayanıklı gibi gözüküyor. Buradan şöyle bir sonuç çıkarılabilir. Eğer bir iPhone 6s sahibi iseniz ve telefonunuz suya düşerse yüksek ihtimalle herhangi birşey olmayacak. Ama siz siz olun bunu test etmeyin çünkü Apple bunu kullanıcı hatası olarak kabul edebilir. Konuyla ilgili fikirlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.