iOS 8 ile Batarya Ömrü ?
Henüz Puan Verilmedi

iOS 8 ile Batarya Ömrü Nasıl Değişiyor?

Sahip olduğunuz akıllı bir telefon olunca kolay kolay elinizden bırakamıyorsunuz. Bu kadar yoğun kullanılan bir cihazın da haliyle en büyük derdi tabi ki batarya ömrü oluyor. Özellikle iPhone kullanıcıları bu dert ile yaşamaktan bıkmıştı. Apple‘ın yeni işletim sistemi iOS 8 bu konuda dersine iyi çalışmış gibi gözüküyor. Peki Apple, iOS batarya ömrü konusunda ne gibi çalışmalar yapmış ?

iOS işletim sistemi sayesinde bir çok yeni özelliğe sahip olan Apple kullanıcıları, Android kullanıcılarının sahip olduğu bazı imkanlara artık kavuşabilecek. Android kullanıcıları yükledikleri özel uygulamalar ile batarya kullanımını detaylı bir şekilde görüp hangi uygulamanın bataryayı ne kadar kullandığını inceleyebiliyordu. iOS 8 ile iPhone ve iPad kullanıcıları bataryayı tüketen uygulamaları görebilecek ve bu sayede batayra tüketimi konusunda optimizasyon yapma şansına sahip olabilecekler. iPhone ve iPad kullanıcıları özellikle bataryanın azaldığı anlarda cihazın kullanım süresini artırabilmek için ihtiyaç olmayan uygulamaları kapatarak zaman kazanabilecekler.

Batarya Kullanım Bilgisine Ulaşmak İçin Yapmanız Gerekenler:

ios8 Batarya Ömrü

iOS8 Batarya Kullanım Oranları

iPhone ve iPad kullanıcıları batarya kullanım bilgisine ulaşmak için Ayarlar -> Genel -> Kullanım -> Pil Kullanımı linkini tıklayarak batarya kullanım bilgilerinize erişebilirsiniz. iOS 8 ile son 24 saat ve son 7 günlük  pil kullanım bilgilerine ulaşabiliyorsunuz. Buna ilave olarak karşınıza çıkacak ve telefon kullanım sürenizi uzatabilecek en önemli gelişme arka planda çalışan uygulamaları istediğiniz gibi kapatabilecek olmanız.

ios8 Batarya Ömrü

ios8 Batarya Ömrü

iOS 8 Güncellemesi İle Batarya Kullanım Süreleri Nasıl Etkilendi:

Yapılan çeşitli testler neticesinde iOS 7.1.2 ile iOS 8 arasında bir kıyaslama yapılarak hangi Apple cihazının hangi işletim sistemi ne kadar batarya tüketimi yaptığına dair bir sonuç ortaya konmuş. Bu test sonuçlarına ilişkin grafiği inceleyebilirsiniz:

iOS batarya kullanım

iOS 7.1.2 ile iOS 8 Arasındaki Batarya Ömrü Değerlendirmesi

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)