Henüz Puan Verilmedi

inovasyon Nedir? Yenileşim Ne Demek?

inovasyon nedir? sorusu ile bir arayış içerisine girdiyseniz, siz de gelişen dünyanın bu vazgeçilmez değeri ile tanıştınız demektir. Bu soruya verilecek en güzel yanıt ise Türk Dil Kurumu tarafından seçilen kelime olan “yenileşim” olacaktır. Bu kavrama uzak olan insanlar inovasyon deyince, buluş, icat, vb. kelimeleri sıralayıveriyor. Oysa yenileşim, oldukça geniş bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Bugün sürekli değişiklik gösteren rekabet piyasasında kendi ayaklarınız üzerinde durabilmeniz için, kurumunuzun hizmet, ürün ve üretim usullerini devamlı değiştirmek ve yenilemek gerekir. İşte bu yenileşim ve değişim sürecine “inovasyon” denmektedir.

inovasyon Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

inovasyon nedir? sorusuna yanıt bulduktan sonra bu kavramı derinlemesine anlayıp çeşitleri ile ilgili temel bilgileri sizlerle paylaşmak isteriz. Yenileşim olarak da tanımladığımız bu kavramı tüm süreçleri ile ele almak gerekir. Yepyeni yada sadece iyileşme gösteren bir ürün , hizmet yada üretim usulü geliştirmek ve bunu kazanca çevirebilmek maksadıyla devam ettirilen süreçlerin tümü inovasyon kapsamındadır. Bu kavramın çeşitlerini ele alırken en ön sıraya teknolojiyi yerleştirmek gerekir. Teknolojik inovasyonu tanımlarken sadece elle tutulur bir ürünü anlamak pek de doğru olmayacaktır. Yeni yada yenileşim sürecinden geçmiş bir teknolojik donanım kadar teknoloji eliyle sunulan hizmetler de bu kapsamda değerlendirilmelidir. Tüketiciye sunulacak teknolojik ürün ve hizmetlerde yenileşim süreçlerinden geçmek teknolojik inovasyonun vazgeçilmezidir. Hizmet, organizasyonel ve pazarlama inovasyonu olarak belirtilen yenileşim çeşitleri, şirketlerin / kurumları mal ve hizmetlerini tüketicilere sunarken yeni yöntemler geliştirmesini kapsamaktadır. Sayfamızda inovasyon nedir? sorusuna yanıt bulmanızı kolaylaştıracak çeşitli sunum videoları paylaşılmış olup, bu videoları izleyerek detaylı bilgi sahibi olmanız mümkündür.

inovasyon nedir? Yenileşim, inovasyon ne demek? sorularınıza, detaylı bilgilerle sizleri boğmadan bu yazımız ile yanıt vermeye çalıştık. Bu konu ile ilgili varsa sorularınız yada fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.