Henüz Puan Verilmedi

immünoterapi ve Kanser Tedavisi

immünoterapi, kanser tedavisi alanında hızla gelişen bir yöntem. Vücudun bağışıklı sistemini harekete geçiren bu tedavi yöntemi ile son yıllarda büyük başarılara imza atıldı. Son dönemde gelen bir haber immünoterapi‘nin kanser tedavisinde ne kadar etkili olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Son olarak cilt kanseri hastalarında denenen yeni bir tedavide büyük başarı elde edildi. Bahse konu tedavide, hastalığı oldukça ilerlemiş 945 melanom hastasının %58’inde kanser ilerlemesi 1 sene durdurulabildi. Bu süre zarfında tümörün de kontrol altında tutulduğu yada küçüldüğü tespit edildi. Bu başarılı immünoterapi tedavisinde bilim insanları ipilimumab ve nivolumab adlı ilaçları kullandı.

immünoterapi Nedir?

immünoterapi nedir? sorusuna verilecek en kısa yanıt, bağışıklık sisteminin desteklenmesi tedavisidir. Bu tedavi yöntemi dile getirildiğinde akla ilk olarak kanser tedavisinde kullanımı gelmektedir. Klasik kanser tedavilerinde hastalara uygulanan kemoterapi, tümör hücrelerini öldürürken, vücudun bazı sağlıklı hücrelerine de zarar vermektedir. immünoterapi ile hastanın bağışıklık sistemi desteklenerek kansere karşı en güçlü savunma mekanizması harekete geçirilmiş olmaktadır.

immünoterapi ile ilgili bilgilendirici videolar sayfamızda paylaşılmıştır. Bu videolarda immünoterapi‘nin tanımı, hangi kanser tiplerinde uygulandığı ve bu tedavi yöntemindeki başarı oranı ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Siz de bu tedavi yöntemi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, yukarıda yer alan bilgilendirici videoları izleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz. Konu hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşmak isterseniz, aşağıda yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda paylaşılmaktadır. Unutmayınız ki bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, sizin için en uygun tedavi yöntemi hekiminiz tarafından belirlenmelidir.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.