IMEI Sorgulama
Henüz Puan Verilmedi

IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır?

Satın almış olduğunuz bir cep telefonunun IMEI numarasının kayıtlı olup olmadığını öğrenmek için e-Devlet şifreniz ile giriş yaptığınız turkiye.gov.tr adresli e-Devlet kapısı üzerinden IMEI Sorgulama uygulamasını kullanabilirsiniz. Aşağıda görülen sorgulama ekranı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kayıtlarında yasal yollar ile ithal edilen ve kayıp/çalıntı olmayan cihazların IMEI numaraları içerisinde IMEI Sorgulama işlemi yapabilmeniz için kullanılır.

imei sorgulama BilgiVersin.com

Sorgulama Ekranı

Yukarıda yer alan sorgulama ekranı üzerinden 15 haneli IMEI numaranızı ve görülen güvenlik numarasınını girerek sorgula butonuna basmanız durumunda BTK kayıtlarında yer alan bilgiler üzerinden sorgulama işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır. Aynı zamanda cep telefonunuzdan da IMEI Sorgulama yapmanız mümkündür. Cep telefonundan IMEI Sorgulama yapmak için cep telefonunuzun numara çevirme bölümüne *#06# yazarak arama yapmanız durumunda sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür.

Daha önce MCKS kısa adıyla bilinen Mobil Cihaz Kayıt Sistemi üzerinden yapılan bu sorgulama işlemleri artık tek bir sistem üzerinde toplanmıştır. Bu sebeple MCKS üzerinden işlem yapabilmeniz mümkün değildir. Eğer e-Devlet şifreniz yok ise, size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında bir e-Devlet şifresi sahibi olabilirsiniz. e-Devlet şifresi alırken yanınızda üzerinde TC Kimlik Numarası bulunan bir kimlik bulundurmanız gerekmektedir.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.