Henüz Puan Verilmedi

Hyundai Sonata, Android Otomobil Olarak Geliyor

Android otomobil, Hyundai Sonata ile gerçek oluyor. Mobil teknoloji dünyasının popüler işletim sistemi Android sonunda otomobil sektörüne de girmeyi başardı. Gelen haberlere göre bu yılın yaz aylarında dev otomobil üreticisi Hyundai, Sonata modeli araçlarında yeni bir teknik paketi müşterilerine sunacak. Ancak bu entegrasyon aracın tümünü kapsamayacak.

Android Otomobil Hangi Özelliklere Sahip Olacak?

Android otomobil olarak satışa sunulacak (teknik opsiyon paketi) yeni Hyundai Sonata‘ların yaz aylarında yollarda olması bekleniyor. Navigasyon sistemleri ve akıllı ekranlar ile teknolojide sınıf atlayan arabalar, kullanıcıların aşina olduğu Android işletim sistemi ile çıtayı biraz daha yükseltecek. Opsiyonel bir teknik paket olarak müşterilere sunulacak olan bu teknolojinin fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Bu teknik paket ile donatılacak olan araçlar ile SMS gördermek, telefon görüşmesi yapmak, müzik dinlemek, Google Maps navigasyonu, Google sesli arama özelliğinden faydalanmak ve daha birçok üçüncü parti uygulamasını kullanabilmek mümkün olacak. Android otomobil özelliği kazanan aracı yönetebilmek için Android 5.0 Lollipop ve üstü işletim sistemi ile çalışan bir akıllı telefon yada direksiyonda yer alan kontrol kumandalarından faydalanabileceksiniz.

Android otomobil, Hyundai Sonata ile sizce hayat bulabilecek mi? Yoksa sınıfta mı kalacak? Bu konu hakkındaki fikirlerinizi bizlerle paylaşmak için aşağıda yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.