Henüz Puan Verilmedi

“Kozmik Kelebek” Hubble Uzay Teleskobu Tarafından Görüntülendi

Kozmik kelebek olarak adlandıran bir ikiz jet nebulası, Hubble Uzay Teleskobu tarafından görüntülendi. Bu ilgi çekici kozmik görüntü NASA tarafından web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından da paylaşıldı. İkiz jet nebulası olarak adlandırılan bu yapının iki yıldız tarafından meydana getirildiği vurgulandı. NASA tarafından yapılan açıklamaya göre ölmek üzere olan bir yıldızın yörüngesinde oluşan 2. yıldız tarafından oluşturulan Kozmik Kelebek, görüntüsü ile herkesi büyülüyor.

kozmik kelebek, hubble teleskobu, bilgiversin.com

Kozmik Kelebek PN M2-9

Kozmik Kelebek Nedir? Nasıl Oluşmuştur?

Hubble Uzay Teleskobu tarafından çekilen görüntüleri dünyaya ulaşan Kozmik Kelebek adlı yapı  PN M2-9 kod ismi ile anılıyor. İki yıldızın birleşmesi ile meydana gelen ikiz jet nebulası, görenleri adeta büyülüyor. Biri ölmek üzere, diğeri ise henüz yeni oluşan 2 yıldızın bir araya gelmesi meydana gelen “Kozmik Kelebek” görüntülerden de anlaşılacağı gibi bir kelebeği andırıyor. NASA tarafından yapılan açıklamaya göre bu görüntü merkezdeki 2 yıldızın birbiri etrafında dönmesi nedeniyle oluşuyor. Ölmek üzere olan yaşlı yıldızın saçmış olduğu parçalar 2 farklı kola ayrılıyor ve bu şekil meydana geliyor. Sayfamızda bu büyüleyici kozmik yapı ile ilgili fotoğraf ve video görüntüleri paylaşılmıştır.

Hubble Uzay Teleskobu tarafından tespit edilen büyüleyici Kozmik Kelebek ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve değerlendirmelerinizi bizlere iletebilirsiniz. Bunun için sayfamızın hemen altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları onaylandıktan sonra sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.