Henüz Puan Verilmedi

HTC RE Vive Sanal Gerçeklik Gözlüğü:

RE Vive, HTC ve Valve işbirliği ile üretilen bir sanal gerçeklik gözlüğüdür. Mobil donanım üreticisi HTC, giyilebilir teknoloji alanında da kendisini göstermeye devam ediyor. Sanal gerçeklik donanımı üretmek için Valve ile işbirliği yapan şirket bu tercihiyle doğru bir karar vermiş gibi gözüküyor. Bunun nedeni Valve’in Steam’de oldukça büyük bir oyun portföyüne sahip olması. İlk olarak Barcelona’da düzenlenen MWC 2015 (Mobil Dünya Kongresi) etkinliğinde tanıtılan HTC RE Vive, Samsung tarafından üretilen Gear VR‘ın da en büyük rakiplerinden birisi olarak gösteriliyor.

HTC RE Vive Nasıl Çalışıyor? Özellikleri Nelerdir?

HTC RE Vive, sanal gerçeklik gözlüğü olarak başkaca bir donanıma ihtiyaç duymuyor. Bilindiği gibi Samsung’un Oculus ortaklığı ile geliştirdiği Gear VR, akıllı telefonu ekran olarak kullanıyor. Yani bir Gear VR satın aldığınızda bir de cihazla uyumlu çalışan bir Samsung cep telefonu satın almanız gerekiyor. HTC Re Vive‘in en güzel yanı olarak bu bağımlılığa sahip olmaması olarak gösteriliyor. Sanal gerçeklik donanımlarının geleceğini oyun dünyasındaki gelişmeler belirleyecek gibi gözüküyor. Bu sebeple HTC‘nin Valve ile yaptığı ortaklık cihazın geleceğine olumlu bir katkı sağlayacak. Re Vive‘ın teknik özelliklerine yakından baktığımızda, ilk olarak cihazın iki tane yüksek çözünürlükte (1080 x 1200 piksel) ekranı bulunduğunu görüyoruz. Bu iki yüksek çözünürlükte ekran birleştiğinde 2160 x 1200 piksel kalitesinde görüntü sağlıyor. Cihazın belki de en fazla eleştirilecek yönü kablo bağlantıları olacaktır. Ancak gelen haberlere göre şirket nihai üründe sadece HDMI kablo kullanılarak donanımdaki kablo kargaşasına son verebileceğinin sinyalini verdi. HTC RE Vive sahip olduğu 70 sensör ve sunduğu 360 derecelik görüş açısıyla sanal gerçeklik deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılara göz kırpıyor. Gelen haberlere göre HTC sanal gerçeklik gözlüğünü 2015 yılının sonlarına doğru satışa sunmayı hedefliyor.

HTC RE Vive, sanal gerçeklik gözlüğü ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Yorum formu kullanılarak bırakılan kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.