Henüz Puan Verilmedi

How-Old.net adlı Fotoğraftan Yaş Tahmini Yapan Site

Fotoğraftan yaş tahmini yapan site olarak son günlerde oldukça popülerleşen How-Old.net, kısa sürede sosyal medyada (twitter, facebook, vs.) sıkça konuşulur oldu. Bu proje Microsoft tarafından BUILD 2015 konferansında tanıtılan Project Oxford’un bir parçası olan Face API kullanılarak hayata geçirildi. Bu site kullanılarak yüzünüzün açıkça görüldüğü bir fotoğraf ile yaş tahmini yapmak mümkün oluyor. Sayfamızın üst bölümünde yer alan videoda neşeli bir How-Old.net deneyimi yer almaktadır. Bu deneyimden de anlayacağınız gibi bir fotoğraf kullanılarak yaş tahmini yapan bu site her zaman doğru tespitler yapmıyor elbette.

Fotoğraftan Yaş Tahmini Yapan How-Old.net Nasıl Kullanılıyor?

Fotoğraftan yaş tahmini yapan, How-Old.net adlı siteye giriş yaptıktan sonra, ilk olarak ekranda gördüğünüz demo fotoğrafları kullanarak bir deneme yapabilirsiniz. Sonrasında eğer kendi fotoğrafınızı kullanmak isterseniz “Use your own photo” butonunu tıklamanız gerekiyor. Bu buton tıklandıktan sonra karşınıza çıkan pencereden kendinize ait yada bir arkadaşınıza ait fotoğrafı seçerek yaş tahmini sonucunu görebilirsiniz. Eğer isterseniz bu tahmini twitter yada facebook hesabınızdan paylaşabilirsiniz. Sayfamızın orta bölümünde yayınlanan videoda, Joseph Sirosh tarafından BUILD 2015 konferansında tanıtılan bu teknoloji ile ilgili detaylı sunumu izleyebilirsiniz. Bu sayede bu ilginç ve bir o kadar da eğlenceli site ile ilgili derinlemesine bilgi sahibi olmanız mümkündür.

Fotoğraftan yaş tahmini yapan, How-Old.net adlı site ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.