Henüz Puan Verilmedi

HOLUS, H+ Technology’den Etkileşimli Holografik Görüntü Teknolojisi

HOLUS, yeni nesil etkileşimli holografik görüntü teknolojisi. Doğrusunu söylemek gerekirse, adına bakıldığında tanımlaması biraz güç bir teknoloji gibi gözüküyor. Ancak hiç de öyle değil. Sinema filmlerinden aşina olduğumuz bir teknoloji aslında holografik görüntü. Çocukluğumuzda izlediğimiz Yıldız Savaşları filminde ilk olarak bu büyüleyici teknolojiye tanık olduk. Sonrasında bu konu hakkında araştırmalar yapan ve bunu ürüne dönüştüren girişimciler de oldu. HOLUS da bunlardan bir tanesi. Merkezi Kanada’da bulunan, H+ Technology adlı şirket tarafından üretilen ve halen prototip aşamasında bulunan HOLUS, holografik görüntüyü etkileşimli hale getirerek özellikle eğlence ve eğitim materyali olarak kullanılabilecek bir ürün yaratmış.

HOLUS Etkileşimli Holografik Görüntü Teknolojisi

HOLUS, kabaca tarif etmek gerekirse bir mikrodalga fırın büyüklüğünde hologram görüntüsü sunan bir cihaz. Bu cihazı diğer holografik cihazlardan ayıran özellik etkileşimli olması. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu tip görüntüler sunan başkaca cihazlar da bulunmaktadır. Ancak bu işin için etkileşimi sokan ilk proje HOLUS. Bu sayede özellikle oyun, eğlence ve eğitim materyali olarak kullanılabilecek bir proje yaratan H+ Technology, Bluetooth veya WiFi üzerinden bağlanan akıllı telefon yada tabletler ile HOLUS‘un kontrol edilebilmesini ve etkileşime geçilebilmesini sağlamış.

Bu yıl yapılan CES 2015 (Consumer Electronics Show 2015 / Las Vegas) etkinliğinde, tanıtımı yapılan HOLUS ziyaretçilerine keyifli anlar yaşattı. Yukarıda yer alan videoda CES 2015’de H+ Technology‘nin ziyaretçileri ile buluşmasını ve geçirdiği keyifli dakikaları izleyebilirsiniz. Holografik görüntü teknolojisi hakkında kısa süre önce başka projeler’de kamu oyuna açıklandı. Bunlardan Microsoft HoloLens ve Leia 3D Mobil Holografik Ekran sadece iki tanesi. Bu teknolojiler ile ilgili detaylı teknik bilgi almak için linkleri tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

HOLUS, bu yıl içerisinde kickstarter.com üzerinden başlatacağı kampanya ile yaklaşık 850 – 900 dolarlık bir fiyatla satış yapacak. H+ Technology bu sayede, projeye duyulan ilgiyi arttırmayı hedefliyor.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.