Henüz Puan Verilmedi

Hashtag Nedir? # Ne Demek?

Hashtag nedir? yada Hashtag ne demek? sorusuna cevap arıyor iseniz doğru adrestesiniz. Sosyal medyanın yaşamımıza girmesiyle birlikte birçok yeni kavram da beraberinde ortaya çıkmaya başladı. Bu kavramların bir çoğunu çevremizdeki sosyal medya düşkünlerinden öğreniyor olsak da bazen sorularımıza tam olarak cevap bulamıyoruz. Bu yazımızda Hashtag nedir? yada Hashtag ne demek? sorusuna yanıt vereceğiz. Hashtag olarak bilinen kavram aslında # sembolünden başka bir şey değildir. Hashtag, Twitter‘da ve Facebook‘ta kullanıcıların iletilerinde kullandığı bir sembol olup, bu sembol sayesinde mesajların içeriğinde yer alan kelime / kelimeler ön plana çıkartılabilir. Mesajınızın içinde ön plana çıkartmak istediğimiz kelimenin önüne bu işareti koyarak, mesajınızı o kelime için oluşturulmuş özel bir kategorinin parçası haline getirebilirsiniz. Sayfamızda yer alan videoları izleyerek de Hashtag nedir? yada Hashtag ne demek? sorusuna kolayca yanıt bulabilirsiniz.

Hashtag Nedir? # ne demek? Sorusuna Yanıt Bulduk. Peki Twitter ve Facebook’ta Hashtag Nasıl Kullanılır?

Hashtag Nedir? yada Hashtag ne demek? sorusuna cevap bulduktan sonraki işimiz # işaretini nasıl kullanacağımızı öğrenmek. İster Facebook, isterseniz Twitter hiç farketmez her iki sosyal paylaşım platformunda da bu sembol aynı şekilde kullanılmaktadır. Aradaki tek fark, Twitter’da herhangi bir tweet gönderimi öncesinde # işaretini kullandıktan sonra yazacağınız kelime eğer daha önce kullanıldı ise size önerme şeklinde gösteriliyor. Facebook‘ta ise böyle bir özellik ne yazık ki bulunmuyor. Her ne kadar bu sembolü kullanmanın bir sınırı olmasa da çok sayıda # işareti kullanmak pek de istenen sonucu yaratmıyor. Çok sayıda sembol kullanımı mesajlarınızı okunur olmaktan çıkartıyor. Reklam yada spam içeren bir mesaj görünümüne sokuyor.

Hashtag Nedir? yada Hashtag ne demek? sorularına hala tam olarak yanıt bulamadıysanız Twitter yardım merkezi tarafından oluşturulmuş yardım sayfasını yada Facebook yardım merkezi tarafından oluşturulmuş yardım kaynağını inceleyebilirsiniz. Bunlara ilave olarak siz de bu konu hakkında merak ettiğiniz hususları yada sorularınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Paylaşımlarınız için sayfamızın hemen alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.