Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?
5/5 (4)

Plakadan Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Plakadan hasar kaydı sorgulama işlemi için satın almayı düşündüğünüz aracın plaka numarasını tam olarak bilmeniz gerekmektedir. Turkcel, Avea ve Vodafone aboneleri SMS ile aracın hasar kaydını sorgulayabilir. Bu sorgulama işlemi gerekli olan SMS mesaj örneği aşağıda paylaşılmıştır.

Plakadan Hasar Kaydı Sorgulama Numarası : 5664 (Turkcel, Avea ve Vodafone)

Mesaj yazarken sadece aracın PLAKA NO’sını yazarak 5664’e gönderin (Örneğin: 88ABC987) Plaka no‘sunu yazarken arada boşluk bırakmayın. Bu hizmet karşılığında GSM operatörleri 5 TL ücret tahsil etmektedir. İşte hepsi bu kadar. Gönderdiğiniz bu mesaj ile plakadan hasar kaydı sorgulama işlemi başarıyla gerçekleştirilmiş olacaktır.

Şasi No ile Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şasi no ile hasar kaydı sorgulama işlemi için satın almayı düşündüğünüz aracın şasi numarasını tam olarak bilmeniz gerekmektedir. Turkcel, Avea ve Vodafone aboneleri SMS mesajı ile aracın hasar kaydını sorgulayabilir. Bu sorgulama işlemi gerekli olan SMS mesaj örneği aşağıda paylaşılmıştır.

Şasi No ile Hasar Kaydı Sorgulama Numarası : 5664 (Turkcel, Avea ve Vodafone)

Mesaj yazarken öncelikle “HASAR S” sonrasında ise sorgulamak istediğiniz aracın Şasi No’sunu yazarak 5664’e gönderin (Örneğin: HASAR S VF39ABCDE1F987654) Şasi No‘sunu yazarken arada boşluk bırakmayın. Bu hizmet karşılığında GSM operatörleri 5 TL ücret tahsil etmektedir. İşte hepsi bu kadar. Gönderdiğiniz bu mesaj ile şasi no ile hasar kaydı sorgulama işlemi başarıyla gerçekleştirilmiş olacaktır.

Hasar kaydı sorgulama servisi sayesinde 2. El araç satın alırken kendinizi daha güvende hissetmeniz mümkün. Satıcının bilgisi dışında araçta var olan hasar bilgisi bu sayede öğrenilebilmektedir. Alıcılar, bu servis sayesinde araç hakkında daha objektif ve net bilgilere ulaşmaktadır. Hasar bilgisini öğrenmek için satıcıya sormak yerine SMS mesajı ile hasar bilgisine ulaşmak daha sağlıklı bir alışveriş yapmanıza imkan vermektedir. Hasar kaydı sorgulama servisi ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için altta yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Bu yazı için 1 yorum var.

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.