Henüz Puan Verilmedi

Canlı Yayında Güneş Tutulması

Güneş tutulması canlı izlemek için geri sayım başladı. Ülkemizden de rahatlıkla izlenecek olan güneş tutulmasını canlı yayında izlemek için sayfamızda yer alan canlı yayın videolarını kullanabilirsiniz. Bugün (20 Mart 2015) gerçekleşecek olan tam güneş tutulması (Total Solar Eclipse) Türkiye saati ile 09:40 – 13:50 arasında izlenebilecek. Kuzey Avrupa ülkelerinden tam tutulma, Türkiye’de ise yaklaşık %40 olarak gerçekleşecek.

Güneş Tutulması Canlı Yayında Ne Zaman ve Nasıl İzlerim?

Güneş tutulmasını canlı yayında izlemek isteyenler ekranları başında yerini alırken, kendi gözleri ile bu doğa olayına tanıklık etmek isteyenler sokaklara dökülecek. İlk olarak İzmir‘de saat 10:48 de başlayacak güneş tutulması İstanbul‘da 11:57, Ankara‘da 12:03, Erzurum‘da saat 12:18’de izlenmeye başlanacak. Türkiye‘de birçok sivil kuruluş ve Üniversiteler bu doğa olayını özel etkinlikler ile takip edecek.

Güneş tutulması canlı yayın ile izlemek için siz de yukarıda yer alan videoları kullanabilirsiniz. Konu hakkındaki fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Sayfamızda yer alan yorum formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.