Henüz Puan Verilmedi

Parçalı Güneş Tutulması – 13 Eylül 2015 Tarihinde Yaşanacak

Güneş tutulması 13 Eylül 2015 Pazar günü parçalı olarak Türkiye saati ile sabah 07:30’da başlayacak. Bilindiği gibi 2015 yılının ilk güneş tutulması Mart ayında yaşanmıştı. Bu yılın ikinci tutulması ise 13 Eylül’de gerçekleşecek. Ancak ilk tutulmadan farklı olarak bu sefer ay, güneşin bir kısmını kapatacak. Ülkemizde gözlemlenemeyecek olan tutulma en iyi Güney Afrika, Güney Hint Okyanusu ve Antarktika’dan izlenecek. 13 Eylül 2015 Pazar günü gerçekleşecek güneş tutulması olayını canlı yayın ile izlemek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Tutulmanın gerçekleşeceği güne kadar sayfamızda bir önceki tutulmaya ilişkin video görüntüleri paylaşılacak olup, 13 Eylül’de canlı yayın paylaşımı yapılacaktır.

Güneş tutulması canlı yayın izle

Güneş tutulması canlı yayın ile izlemek için Pazar günü sabah 07:30’da bilgisayarınızın karşısına geçip bizi takip edebilirsiniz. Tutulma olayı yaşandıktan sonra kaydedilmiş olan video görüntüleri sayfamızda paylaşılmaya devam edecektir. Yılın ikinci tutulması en iyi Antarktika’dan izlenecek. Antarktika’da, takriben saat 08:54’de güneşin %79’u ayın gölgesinde kalacak. Cape Town’da ise saat 07:43’de güneşin %43’ü ayın gölgesinde kalacak.

Parçalı güneş tutulması canlı yayında izlemek (partial solar eclipse-live) için sayfamıza giriş yapan ziyaretçilerimiz, altta yer alan yorum formunu kullanarak görüşlerini bizlere iletebilirler. Ziyaretçi yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanacaktır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)