Henüz Puan Verilmedi

Google Tone ile Chrome’da Sesle URL Paylaşımı

Google Tone adı verilen yeni bir Chrome eklentisi sayesinde çevrenizdeki diğer cihazlarla sesle url paylaşımı yapabilmeniz mümkün oluyor. Bu eklentinin sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için url paylaşımı yapacak cihazların belli bir mesafe içinde olması gerekiyor. Aşağıda linkini paylaşmış olduğumuz eklentiyi Chrome web tarayıcınıza indirip kurmanız durumunda bu eklentiyi kullanan diğer cihazlarla ses ile url paylaşmanız mümkün oluyor. Paylaşmış olduğunu url için üretilen özel ses, diğer cihazlara bir link olarak aktarılıyor.

Google Tone, Chrome eklentisi indir

Google Tone Nasıl Çalışıyor?

Google Tone adlı Chrome eklentisi, araştırmacıları tarafından oldukça hummalı bir çalışmanın ürünü olarak ortaya çıkmış 🙂 Sadece bir öğle sonrası mesaisi içinde hazırlanan bu eklenti neşeli bir çalışmanın ürünü. Eklentiyi kullanan Chrome web tarayıcılarının sağ üst bölümünde eklentinin iconu bulunmaktadır. Bu icon tıklandığında web tarayıcı, o an açık olan sekmenin url‘si için bir ses tonu gönderiyor. Bu sesi duyan diğer web tarayıcılar kullanıcılarına bir bildirim ile linki gönderiyor. Kullanıcılar bu sayede link paylaşımı yapabiliyor. Özellikle aynı ofis içinde çalışan grupların aralarında kolay link paylaşımı yapmaları için kullanabilecekleri bu eklentinin kullanımına ilişkin videolar sayfamızda paylaşılmıştır. Bu videoları izleyerek eklenti ile ilgili fikir sahibi olmanız mümkündür.

Google Tone adlı yeni Chrome eklentisi‘nin ses ile url paylaşımı yapabilmesi ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Sizce bu yeni eklenti url paylaşımı için, yaygın bir şekilde kullanılır mı? Yoksa sadece eğlence amaçlı bir girişim olarak mı kalır? Bu konudaki yorumlarınız için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.