Google’ın Sürücüsüz Aracını Polis Çevirdi
Henüz Puan Verilmedi

Google’ın Sürücüsüz Aracı Çok Yavaş Gidiyormuş!

Google’ın sürücüsüz aracı polis tarafından çevrilince Google bir açıklama yaptı. Çok yavaş gittiği için polis tarafından durdurulduğu bildirilen sürücüsüz aracın maksimum hızının saatte 40 km olduğu vurgulandı. Bu nedenle bir aracın polis tarafından çevrilmesine şaşıran şirket, yaptığı açıklamada alaycı bir üslup kullandı.

Google‘ın geliştirdiği sürücüsüz otomobil bir süredir ABD Kaliforniya’da test sürüşü yapmaktaydı. Trafik polislerinin yavaş gitmesi nedeniyle durdurduğu aracın saatte en fazla 40 km hız yaptığı ve bunun güvenlik nedeniyle uygulandığı açıklandı.

Google’ın Sürücüsüz Otomobilinin Polis Tarafından Çevrildiğini Bir Facebook Kullanıcısı Duyurdu

Google‘ın geliştirdiği sürücüsüz otomobil ile ilgili bu ilginç haber bir facebook kullanıcısı tarafından dünyaya duyuruldu. Zandr Milewski isimli kullanıcı tarafından yapılan paylaşımda aracın polisler tarafından çevrildiği ana ilişkin o fotoğraf yer alıyor. Aracın içindeki kişilerle konuştuğunu belirten Milewski, bu paylaşımıyla Google‘ın bir açıklama yapmasına da neden oldu. Herhangi bir cezanın uygulanmadığı sürücüsüz aracın, trafikte korku yaratan bir otomobil olmaması için bu hızda hareket ettiği belirtildi. Bu sebeple bir aracın durdurulmasına anlam veremeyen Google, umarız başka insanlar bu muameleyle çok sık karşılaşmıyordur diye durumu alaycı bir ifadeyle değerlendirdi.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.