Henüz Puan Verilmedi

Google Street View Artık Türkiye’de Kullanılabilecek

Google Street View adlı servis artık Türkiye‘de. Dünyanın birçok ülkesindeki şehirlerin cadde ve sokaklarını sanki ordaymışcasına gezmenizi sağlayan Google‘ın bu harika hizmeti Türkiye‘de hizmet vermeye başladı. Google bu hizmeti verebilmek için özel donanımlı araçlar ve sırta takılabilen cihazlar kullanıyor. Belli başlı cadde ve sokakları tek tek gezen bu araçlar sayesinde şehrin birçok noktasına sanki ordaymışcasına ulaşmanız mümkün. Yukarıda Street View hizmetini sunabilmek için nasıl bir çalışma yapıldığına dair bir video görüntüsü yer almaktadır. Özel araçlarla elde edilen görüntüler birleştirilerek bu harika hizmet kullanıcılara sunuluyor.

Google Street View Türkiye’de Hangi İlleri Kapsıyor?

Google Street View servisi Türkiye‘de aktif hale getirilirken şirket tarafından herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak yaptığımız kontrollerde Ankara, İzmir, İstanbul dışında birçok şehirde Street View hizmetinin sunulduğunu gördük. Diyarbakır, Tokat, Van, Eskişehir ve daha birçok ilde yaptığımız kontrollerde cadde ve sokak görünümlerinin yer aldığını gördük. Ancak bazı illerde bu hizmeti kullanmak şu an için ne yazık ki mümkün değil. Örneğin Hakkari’de hizmet kullanılamıyor.

türkiye'de nasıl kullanılır? bilgiversin.com

Google Street View Türkiye’de

Google Street View Türkiye’de Nasıl Kullanılır?

Google Street View servisi Türkiye‘de kullanabilmek için yapmanız gerek şey öncelikle Google Maps‘i web tarayıcınızla açmak. Sonrasında cadde ve sokaklarında gezinmek istediğiniz ile yaklaşın. Cadde isimleri ekranda gözükecek kadar yaklaştığınızda o caddeyi bir defa tıklayın. Ekranın alt orta kısmında çıkan ikonu tıklamanız durumunda hizmeti kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Street View Türkiye hizmeti ile ilgili düşüncelerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.