Henüz Puan Verilmedi

Google Parkinson hastaları için özel cihazlar üreten Lift Labs şirketini satın aldı:

Google sağlık sektörüne yatırım yapmaya devam edeceğini gösteren bir adım daha attı ve Lift Labs isimli parkinson hastalarına özel cihazlar üreten şirketi satın aldı. Yakın bir süre önce Google Glass ve giyilebilir sensörler yardımıyla insanların stres seviyelerini ölçecek BioGlass isimli projesi ve gözyaşı içerisindeki glikoz seviyesini ölçen kontak lensini duyuran Google, bu satın almayla birlikte sağlık sektöründe bende varım diyor. Google Parkinson hastaları için umut olan ürünü detayları:

Google Parkinson Hastalarına Lift Ware İle Umut Verdi:

Lift Ware isimli aşağıda resmi bulunan ürünün satış fiyatı internet üzerinde 295$ olarak belirtilmiş. Ürüne ait online satışın yapıldığı sayfaya ulaşmak için tıklayınız.

lift ware

Parkinson hastalarına umut : Lift Ware

Satın alınan Lift Labs isimli şirketin öne çıkan ürünü ise sadece bir kaşık! Ancak sıradan bir kaşık olmayan bu ürün parkinson hastalarının yaşam konforunu alt üst eden el titremesine karşı geliştirilmiş. Hastaların yemeklerini yerken stabil bir tutuş sağlayan ürün hastalara umut veriyor. Bu ürün geliştirilirken, fotoğraf çeken kişilerin ellerinin titremesine karşın resim kalitesini bozmayan görüntü sabitleme teknolojisinden esinlenilerek yola çıkılmış. Google bu satın alma ile Lift Labs markası altında çalışan uzmanları da kendi ekibine katmış oldu. Bundan sonra Google X Lab. ile çalışmalarını sürdürecek olan ekip yeni teknolojileri artık Google markası altında geliştirecek.

Geçen yıl da Calcio isimli insan ömrünü uzatan ilaçlar geliştiren şirkete ana yatırımcı olan Google önümüzdeki dönemde ne tip yatırımlar ile yoluna devam edeceği yönünde dikkatleri üzerine çekiyor.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)