Henüz Puan Verilmedi

Google Güvenilir Kişiler Nedir?

Google Güvenilir Kişiler nedir? (Trusted Contacts) Öncelikle kısaca bunu açıklayalım. Akıllı cihazlarınıza yüklenen bu mobil uygulama sayesinde acil durumlarda yada tehlike anında sevdiklerinizle konumunuzu paylaşabileceksiniz. Daha da kısaltmak gerekirse bu uygulama kişisel bir güvenlik uygulaması olarak özetlenebilir. İnternet bağlantınız olmasa bile acil bir durum yaşadığınızda ya da kendinizi tehlikede hissettiğinizde Güvenilir Kişiler uygulamasını kullanıp daha önceden belirlediğiniz kişilere konumunuzu gönderebilirsiniz, paylaşabilirsiniz. Belirlediğiniz kişiler sizden bu uygulama sayesinde konumunuzu talep edebilir. Bunu arzu ederseniz kabul etmeyedebilirsiniz. Okula giden çocuğunuzu yada yaşlı aile fertlerini bu uygulama ile kolayca takip edebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde tehlikede olan birinin belki de hayatını kurtarabileceksiniz.

google güvenilir kişiler nedir? trusted contacts nasıl kullanılır? bilgiversin.com

Google Güvenilir Kişiler (trusted contacts) uygulaması belki de hayat kurtaracak!

Google Güvenilir Kişiler Nasıl Kullanılır?

Google Güvenilir Kişiler nasıl kullanılır? Sorusuyla devam edelim. Uygulamanın en az diğer Google uygulamaları kadar basit bir kullanımı var. Uygulamayı akıllı telefonunuza kurmak için ihtiyaç duyacağınız linki aşağıda sizin için paylaştık. Bu linki tıklayarak kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kurulumu gerçekleştirdikten sonra öncelikle kendi hesabınızı seçerek login oluyorsunuz. Sonrasında aileniz yada güvendiğiniz kişiler arasından seçtiğiniz kullanıcıları belirleyin. Bunların konumunuzu istemesine izin verin. Eğer herhangi bir acil durum yada tehlike yoksa bu isteği anında reddedebilirsiniz. Belirlediğiniz yakınlardan biri sizden konumunuzu istedi. Eğer bu isteğe yanıt verebilecek durumda değilseniz konum bilginiz otomatik olarak paylaşılacaktır. Öyleki internet bağlantınız olmasa hatta telefonun bataryası bitse bile kişiler sizin konumunuzu isteyebilir. Sizin de okula giden ve sürekli endişe duyduğunuz bir çocuğunuz varsa, yada yaşlı bir aile büyüğünü acil durumlarda bulabilmek istiyorsanız bu uygulama tam da size göre.

Google Güvenilir Kişiler  (Trusted Contacts) İndir

Google Güvenilir Kişiler indir – Trusted Contacts Download – Google Play linkini kullanarak uygulamayı akıllı cihazınıza indirip kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kullanımına ilişkin detaylar yukarıda yer almaktadır. Kurulum videosuna göz atarak detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz. Konuyla ilgili soru sormak ve görüşlerinizi bildirmek için altta yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz.

Kaynak

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.