Henüz Puan Verilmedi

Google Glass’ın Adı Değişti  Project Aura Oldu

Google Glass, ilk tanıtıldığı dönemde büyük ilgi görmüş ancak sonrasında zamanla bu ilgiyi kaybetmişti. Giyilebilir teknoloji alanında gelmiş geçmiş en ilgi çekici ürünlerden biri olan bu akıllı gözlük, şu günlerde isim değişikliği ile gündemde. Google ilk günlerdeki popülerliğini kaybeden Google Glass‘a Project Aura ismini vererek yoluna devam etme kararı aldı.

google glass, project aura, bilgiversin.com

Google Glass, bir ABD ziyareti esnasında Cumhurbaşkanı ERDOĞAN tarafından da kullanılmıştı.

Google Glass Neden İsmini Project Aura Olarak Değiştirdi?

Google Glass ilk çıktığı dönemlerde davetiye yöntemi ile satışa sunuldu. Ancak sonrasında ürün ilgi görmedi ve sonuç olarak teknoloji devi kısa bir süre önce ürünü piyasadan çekti. Şirketten yapılan açıklamalara göre yeni bir çalışma ekibi oluşturan GoogleProject Aura adıyla yoluna devam edeceğini duyurdu. Geçmişte 1500 dolara satılan bu akıllı gözlüğün, kurumsal alanda kullanımına yönelik çalışmalar yapıldıktan sonra yeni adıyla ve özellikleri ile satışa sunulması bekleniyor. Sesli komutlarla çalışabilen akıllı gözlükle ilgili kısa bir tanıtım videosu sayfamızın üst bölümünde paylaşılmıştır.

Google Glass yeni adı Project Aura ile nasıl bir başarı sağlayacak bekleyip göreceğiz. Sizce akıllı gözlükler giyilebilir teknoloji alanında hedefledikleri noktaya ulaşabilecek mi? Konuyla ilgili görüşlerinizi altta yer alan yorum formunu kullanarak bize iletebilirsiniz. Ziyaretçilerimizin görüşleri değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.