Henüz Puan Verilmedi

Google Çeviri Uygulaması ile Kameradan Anında Tercüme Yapmak Mümkün

Google Çeviri uygulaması ile artık mobil cihazınızın kamerasını kullanarak anında çeviri yapmak mümkün. Google bu özelliği geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir video ile tüm dünyaya duyurdu. Uygulamanın yeni sürümü ile artık kameranın gördüğü alandaki ingilizce kelimeleri saniyeler içinde Türkçe‘ye çevirmek mümkün. Google çeviri uygulamasına eklenen bu yeni yetenek sayesinde özellikle yurt dışında trafik levhalarını, yemek menüsünü yada panolarda yer alan ingilizce mesajları saniyeler içinde çevirebileceksiniz. Kamera ile anında çeviri yapmak için uygulamanın güncel sürümünü mobil cihazınıza yüklemeniz yeterli. Android ve iOS (iPhone, iPad, vb.) işletim sistemi ile çalışan mobil cihazlar için gereken indirme linklerini ilerleyen satırlarda bulabilirsiniz.

Kamera ile Anında Google Çeviri Nasıl Yapılır? Hangi Dillerde Çeviri Yapılmaktadır?

Kamera ile anında Google Çeviri yapmak için öncelikle mobil cihazınıza uygulamayı indirip kurmanız gerekmektedir. Halihazırda kurulum yapmış kullanıcılar ise uygulamayı güncellemeleri yeterli.

Kamera ile anında çeviri özellikli uygulamayı indirmek için yukarıda yer alan linkleri kullanabilirsiniz. Uygulamayı cihazlarına başarıyla kuran kullanıcılar, uygulamayı açtıktan sonra ana ekranda yer alan kamera simgesini tıklamaları gerekmektedir. Anında çeviri şu an için; Türkçe, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Rusça, İtalyanca, Bulgarca, Çekçe, Danca, Endonezya, Felemenkçe, Filipince, Fince, Hırvatça, İsveçce, Katalanca, Lehçe, Litvanyaca, Macarca, Norveçce, Romence, Slovakça, Ukraynaca ‘dan ingilizceye ve ingilizceden Fransızca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Rusça, İtalyanca, Macarca, Romence, Litvanyaca, Tay Dili, Felemenkçe, Endonezya, Hintçe, Lehçe, Fince, Slovakça, Filipince, Katalanca, Hırvatça, Danca, Norveçce, Türkçe, İsveçce, Ukraynaca, Bulgarca, Çekçeye çeviri yapabilmekte. Diğer diller arasında çeviri yapmak ne yazık ki şimdilik mümkün değil. Uygulamayı açtıktan sonra ayarlar menüsü altında yer alan “Anında Kamera Dilleri” linkini tıklayarak istediğiniz dil paketini indirebilirsiniz. Kamerayı çeviri yapmak istediğiniz metine doğru çevirdiğinizde mobil cihazınızda yüklü dil paketine göre anında çeviri hemen yapılacaktır. Sayfamızda yer alan video görüntülerinizi izleyerek uygulamanın nasıl kullanıldığı ile ilgili bilgi sahibi olmanız mümkün.

Google Çeviri uygulaması  ve anında çeviri (tercüme) özelliği ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın hemen altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.