Henüz Puan Verilmedi

Google Trends, 2014 Yılı En Çok Arananlarını Açıkladı:

Google Trends 2014 yılının en çok arananlarını açıkladı. Tüm dünyada ve Türkiye’de 2014 yılında en çok arananları bir rapor halinde kullanıcılarına sunan Google aynı zamanda bir video hazırlayarak etkili bir 2014 yılı sunumu gerçekleştirdi. Açıklanan bu listeleri inceleyerek toplumun ilgisinin hangi yönde olduğunu anlamak mümkün. Google Trends tarafından paylaşılan Google 2014 en çok arananlar raporunu siz de inceleyebilirsiniz.

2014 Yılında Google’da En Çok Ne Arandı?

Açıklanan listeye göre Dünya’da en çok aranan “Robin Williams” oldu. 2014 yılı Ağustos ayında vefat eden dünyaca ünlü Amerikalı aktör listede 1. sırada yer aldı. Dünya kupası (World Cup) en çok arananlar listesinin 2. sırasında kaldı. “Ebola” dünya sıralamasında 3. sırada yer alırken, Türkiye’de ilk 10 listesinde Ebola yer almadı. Kaybolan Malezya Hava Yolları’na ait uçak “Malaysia Airlines” aramasının 4. sıraya yerleşmesini sağladı. Tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de ilgi gören “ALS Ice Bucket Challenge” dünya sıralamasında 5. olurken Türkiye sıralamasında 7. sırada yer aldı.

Türkiye’de 2014 yılında en çok  arama yapılanlar listesinin 1. sırasına “Seçim Sonuçları” yerleşti. Soma’da yaşanan maden faciası listenin 3. sırasında yer aldı. Türkiye ve Dünyanın en çok arananları ile ilgili ilk 10 listesi aşağıda yer almaktadır.

Dünya’da 2014 yılında en çok arananlar

 1. Robin Williams
 2. World Cup
 3. Ebola
 4. Malaysia Airlines
 5. ALS Ice Bucket Challenge
 6. Flappy Bird
 7. Conchita Wurst
 8. ISIS
 9. Frozen
 10. Sochi Olympics

Türkiye’de 2014 Yılında En Çok Arananlar:

 1. Seçim Sonuçları
 2. Dünya Kupası 2014
 3. Soma
 4. Flappy Bird
 5. Kobani
 6. İşid
 7. Als Hastalığı
 8. Selfie
 9. Torba Yasa
 10. Gazze

 

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.