Henüz Puan Verilmedi

Gmail’de ‘Geri Al’ Özelliği

Gmail, geri al özelliği üzerinde bir süredir çalışmaktaydı. Bu özellik sayesinde Gmail kullanıcıları gönderdikleri e-posta‘ları belirlenen süre içerisinde geri alabilecek. Gelen haberlere göre teknoloji devi Google bu özellik üzerinde uzunca bir süredir çalışıyordu. İlk başlarda deneme sürecinde olan bu özellik artık kullanıcılar tarafından yapılacak basit bir ayar sonrasında aktif hale getirilebilecek. E-posta gönderildikten sonra belirecek olan ‘Geri Al‘ butonu tıklandığında gönderiniz iptal edilecektir.

gmail geri al, e-posta, mail nasıl iptal edilir? video anlatım, bilgiversin.com

Gmail’den ‘Geri al’ Özelliği

Gmail Geri Al Özelliği Nasıl Aktif Hale Getirilir?

Gmail geri al özelliğini aktif hale getirmek için birkaç basit ayar yapmanız gerekiyor. Bu özelliği devreye alabilmeniz için öncelikle kullanıcı hesabınızla oturum açtıktan sonra “Ayarlar” butonunu tıklamanız gerekmektedir. Bu menüye giriş yaptıktan sonra genel sekmesinde yer alan “Göndermeyi geri al” (İngilizce: Undo Send) seçeneğindeki “Göndermeyi Geri Almayı Etkinleştir” seçeneğini tıklamanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra süreyi belirleyeceğiniz “Göndermeyi iptal etme süresi” aktifleşecektir. Bu bölümde yapacağınız seçim bir e-posta gönderdikten sonra en fazla kaç saniye içinde gönderiyi iptal edebileceğinizi belirler. Sonradan süreyi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapacağınız öğrenmek için yukarıda paylaşmış olduğumuz video anlatımı da kullanabilirsiniz.

Gmail‘de geri al özelliği şu an için sadece web tarayıcılar üzerinden kullanılabiliyor. Android ve iOS (iPhone, iPad, vb.) işletim sistemi üzerinde çalışan mobil uygulamalarda bu özellik henüz kullanılamıyor. Bu özellikle ilgili fikirlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın hemen altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.