Gizli Numara Engelleme (Turkcell, Avea, Vodafone)
Henüz Puan Verilmedi

Gizli Numara Engelleme:

Gizli numara engelleme hizmeti, Türkiye’de faaliyet gösteren her 3 GSM şirketi tarafından da verilmektedir. Bu hizmeti Turkcell, Avea ve Vodafone ücretsiz olarak vermektedir. GSM hattı kullanıcıları istedikleri zaman gizli numaralardan gelen aramaları engelleyebilir yada engellenmiş olan gizli numara aramasını tekrar açabilmektedir. Ancak bu servisi aktif hale getirseniz bile analog telefon santralleri üzerinden gelen numarasız aramaları ve yurt dışından yapılan numarasız çağrıları engelleyemiyorsunuz. Aşağıda her üç GSM operatörü için de gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için yapmanız gereken ayarlara ilişkin açıklamaları inceleyebilirsiniz.

Turkcell Numara Engelleme:

Turkcell numara engelleme servisini nasıl aktif hale getirebileceğiniz ve nasıl iptal edebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Akif Hale Getirme: Size gelen gizli numara aramalarının engellenmesi için telefonunuzdan *253# tuşlayarak arama tuşuna basmanız durumunda numara engelleme servisi aktif hale getirilecektir.

İptal Etme: Servisiniz aktif durumda iken #253# tuşlayarak arama tuşuna basmanız durumunda engelleme servisini iptal edebilirsiniz.

Avea Gizli Numara Engelleme:

Avea gizli numara engelleme servisini nasıl aktif hale getirebileceğiniz ve nasıl iptal edebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Akif Hale Getirme: Size gizli numaralar üzerinden gelen çağrıları engellemek için cep telefonunuzdan *253# tuşlayıp arama yapmanız durumunda servis aktif hale gelecektir.

İptal Etme: Engelleme servisi aktif iken iptal etmek için yine aynı şekilde *253# tuşlayıp arama yapmanız durumunda servis iptal edilecektir.

Not: Servisin aktif yada pasif durumda olduğunu öğrenmek için *253# tuşlayarak arama yapabilirsiniz. Servis aktif ise iptal, iptal edilmiş durumda ise tekrar aktif hale getirilecektir.

Vodafone Gizli Numara Engelleme:

Vodafone gizli numara engelleme servisini nasıl aktif hale getirebileceğiniz ve nasıl iptal edebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Akif Hale Getirme: Vodafone diğer GSM şirketlerinden farklı olarak bu işlemi SMS yolu ile yapmaktadır. Bu maksatla eğer gizli numara engelleme servisini aktif hale getirmek istiyorsanız GIZLI AC yazarak 7046’ya Kısa Mesaj göndermeniz yeterlidir.

İptal Etme: Bu servisi iptal etmek için yine 7046’ya GIZLI KAPAT yazarak SMS göndermeniz yeterli olacaktır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.