Henüz Puan Verilmedi

Fransa’da Düşen Germanwings Havayollarına Ait Uçağın Kara Kutusu Bulundu

Germanwings kara kutusu bulundu. İspanya’dan havalanarak Almanya‘ya giden Germanwings hava yollarına ait uçak (Airbus A-320) Fransa‘da düşmüş ve bu olay neticesinde olay yerinde incelemeler yapılmaktaydı. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre, kokpitte yapılan konuşmaları kaydeden kara kutu bulundu. Yapılan incelemeler neticesinde  Germanwings kara kutusu‘nun kaza neticesinde fiziksel zarar gördüğü ancak bazı verilerin zarar görmeden kurtarılabileceği bildirildi.

Germanwings Kara Kutusu’na Ait İlk Görüntüler Yayınlandı

Germanwings kara kutusu bulunduktan sonra, ilk görüntüler hemen haber ajansları ile paylaşıldı. Yayınlanan görüntülerde Alman havayolu şirketi Germanwings’e ait olan bu kara kutunun ciddi anlamda fiziksel hasar gördüğü anlaşılıyor. Uzmanlar bulunan kara kutunun uçaklarda yer alan iki kara kutudan biri olduğunu belirtiyor. Kokpitte pilotlar arasında yapılan konuşmaları kaydeden eden bu kara kutunun gördüğü fiziksel hasara rağmen ses kayıtlarının zarar görmediği belirtiliyor. Bulunan kara kutunun incelenmesi ile 150 kişinin ölümüne neden olan uçağın neden düştüğü netlik kazanacak.

Germanwings kara kutusu kayıtlarının incelenmesi aynı zamanda uçağı düşürdüğüne inanılan ikinci pilotla ilgili gerçekleri de ortaya çıkaracak. Bilindiği gibi savcı tarafından yapılan açıklamada ikinci pilotun kapıyı kilitleyerek kokpite girişlere engel olduğu iddia edilmişti. Kokpit kapılarının nasıl kilitlendiği ve açıldığını sizler için inceledik. Konu hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.