Henüz Puan Verilmedi

Geminid Meteor Yağmuru (İkizler Göktaşı Yağmuru) Canlı Yayında İzlemeye Ne Dersiniz?

Geminid meteor yağmuru her yıl Aralık ayının ortalarında gözlemlenir. 13 – 14 Aralık tarihleri arasında bu muhteşem gösteri zirve noktasına ulaşmaktadır. Bu tarihlerde, saatte 120’ye yakın yıldız kayması görülebilir. 17 Aralık tarihine kadar İkizler meteor yağmuru devam etmektedir. 3200 Phaethon kuyruklu yıldızından geriye kalmış olan parçacıklardan oluşmaktadır. Bu büyüleyici olayı çıplak gözle izlemek isteyenler akşam saatlerini tercih etmesi gerekiyor. Akşam saatlerinden başlayarak şafak vaktine kadar süren meteor yağmuru olayını siz de gözlemleyebilirsiniz. Ancak şehir ışıklarının az olduğu yüksek noktalardan izlenebilen meteor yağmurunu, bilgisayarınızın başında veya akıllı telefonunuzla izlemek isterseniz aşağıdaki detayları incelemeniz yerinde olacaktır.

Geminid Meteor Yağmurunu Canlı İzle – 13 Aralık 2015

2015 yılında gerçekleşecek Geminid meteor yağmuru (ikizler göktaşı yağmuru) olayını canlı yayında izlemek isteyen ziyaretçilerimiz 13 Aralık 2015‘de bilgisayarlarının başına geçerek, sayfamızı ziyaret etmeleri gerekmektedir. Geçtiğimiz yıl meydana gelen bu etkileyici meteor yağmuru görüntüleri sayfamızın üst bölümünde paylaşılmıştır. 2015 senesinde yaşanacak olan yeni göktaşı yağmuruna ilişkin video görüntüleri olayın başlamasına kısa bir zaman kala sayfamızda paylaşılacaktır.

2015 Yılı Geminid meteor yağmuru ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.