Henüz Puan Verilmedi

Fukişima Nükleer Santralinde Yaşanan Felaket Sonrası, İçinden ilk Video Görüntüleri

Fukişima Nükleer Santrali, 11 Mart 2011 tarihinde meydana gelen büyük bir deprem neticesinde oluşan sarsıntı ve tsunami nedeniyle oldukça büyük bir hasar görmüştü. Yaşanan bu felaketin ardından Fukişima Santrali içinden ilk video görüntüsü video paylaşım sitesi YouTube üzerinde haber siteleri tarafından yayınlandı. Sayfanın üst bölümünde yer alan video görüntüsü santralin içinden alınan ilk video görüntüsüdür.

Fukişima Nükleer Santrali İçinden İlk Video Görüntüsü Nasıl Elde Edildi?

Fukişima Nükleer Santrali, yaşanan felaket sonrası kapatılmış ve içinden herhangi bir video görüntüsü yayınlanmamıştı. Geçtiğimiz günlerde uzmanlar bir robot kullanarak santralin içini görüntülemeyi başardı. Küçük bir robot kullanılarak görüntülenen santraldeki hasar bu video sayesinde ilk defa bu kadar net bir şekilde görüldü. Yaklaşık olarak 3 saat süresince santral içinden görüntü veren kamera bir süre sonra arızalandı.

Fukişima Nükleer Santrali içininin ilk defa görüntülenmesi ve nükleer enerjinin gerekliliği ile ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.