Henüz Puan Verilmedi

Fotoğraf Dünyasının Bilinen Markası FujiFilm Avigan’ı Ebola İçin Umut Oldu:

Bilindiği gibi FujiFilm dünyanın en büyük fotoğraf teknolojisi markalarından biri olarak tanınmaktadır. Sadece bu sektörle yetinmeyen şirket ilaç sektörüne de Toyama Chemical adlı ilaç şirketini satın alarak dahil oldu. Toyama Chemical, Ebola virüsü ile baş edebilmek maksadıyla geliştirilen Avigan isimli ilacın sahibi olarak tanınmaktaydı.  FujiFilm yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, şimdiye kadar 4 Ebola hastası Avigan isimli ilaç sayesinde sağlığına kavuştu. Yetkililer tarafından yapılan başka bir açıklama da ise Avigan‘ın gelecekte bu hastalık için etkin bir tedavi olarak kullanılacağı yönünde.

avigan-ebola-virus-BilgiVersin.com

Ebola İçin Yeni Umut: Avigan (Favipiravir)

Tedavi maksadıyla kullanılmak üzere geliştirilen bu ilacın genel adı “Favipiravir“. İlaç şu anda Japonya’da bir anti-grip ilacı olarak onaylanmış durumda. Avigan Fransa, Almanya, İspanya ve Norveç’te Ebola hastalarının tedavisi maksadıyla kullanılmış. FujiFilm yaptığı açıklama ile şu anda ellerinde 20.000 hastanın tedavisinde kullanılabilecek miktarda ilacın hazır olduğunu duyurdu. Buna ilave olarak 300.000 kişinin tedavisinde kullanılabilecek miktarda yeterli etken maddenin de ilaç olarak hazırlanmak üzere ellerinde mevcut olduğunu açıkladı. FujiFilm yetkilileri, klinik deney sonuçlarının alınmasına müteakip Avigan‘ın Ebola tedavisi maksadıyla kullanımına yönelik yasal izinlerin bu yıl sonuna kadar alınabileceğini umduklarını belirttiler.

Yaşanan bu gelişmeler neticesinde borsadaki FujiFilm hisse senetleri de hızla yükselerek en yüksek değerine ulaşmayı başardı. Geçtiğimiz günlerde dünyanın da yakından takip ettiği Craig Spencer adlı Amerikalı hekimin deneysel olarak geliştirilen bir ilaç tedavisi kullanılarak tedavi edildiği açıklandı. Ebola hastalığının pençesinden kurtulan diğer Amerikalı Nancy Writebol ise kan plazması nakli ile hayata tutunmayı başarmıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Ebola Haberleri:

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)