Fenerbahçe-Ajax Maçı TRT 4K’da Canlı Nasıl İzlenir?
Henüz Puan Verilmedi

Fenerbahçe Ajax Maçı TRT 4K’da Canlı İzlenebilecek

Fenerbahçe Ajax maçı 22 Ekim 2015 Perşembe günü saat 22:00’da başlayacak ve TRT 4K‘dan canlı izlenebilecek. 4K canlı yayını izlemek için öncelikle bu kalitede görüntüyü destekleyen bir monitör yada televizyona ihtiyacınız var. Eğer 4K kalitesinde video çözünürlüğünü destekleyen bir donanıma sahipseniz aşağıda yer alan nasıl canlı izlenir? açıklamasını dikkatle okumanızı öneririz.

Fenerbahçe Ajax 4K Canlı Yayını Nasıl İzlenir?

Fenerbahçe Ajax maçını 4K ve canlı izlemek için uygun bir televizyon yada monitöre sahip olanlar aşağıdaki adımları takip ederek 4K keyfini yaşayabilirler. Peki televizyonunuzun buna uygun olup olmadığını nasıl anlayacaksınız? Bunu öğrenmek çok kolay. Eğer TV’nizin çözünürlük ayarlarında UltraHD yada 4K ifadesini görüyorsanız bu canlı yayını izleme şansınız var demektir. İkinci önemli husus ise uygun bir uydu alıcısı sahibi misiniz? Yaygın olarak kullanılan klasik dijital uydu alıcıları bu çözünürlükte bir yayını desteklememektedir. Aynı televizyonunuzda olduğu gibi uydu alıcınızın da 4K (UltraHD) desteği olup olmadığına emin olmanız gerekiyor. Eğer alıcınızın da desteği var ise maçı canlı izlemek hiçte zor olmayacak demektir. Gerekli donanıma sahipseniz uydu alıcınızda şu ayarları yaparak TRT 4K canlı yayını izleyebilirsiniz.

TRT 4K Frekansı ve Gerekli Ayarlar Nedir?

TRT 4K frekansı, sembol oranı ve polarizasyon bilgisi aşağıda listelenmiştir. Alıcınızda gerekli ayarları yaparak sizde yayınları izleyebilirsiniz.

  • Sembol Oranı: 15000
  • Frekans: 12123 MHz
  • Polarizasyon: Yatay (H)

Fenerbahçe Ajax maçını TRT 4K‘da canlı izleme şansına sahip değilseniz üzülmenize gerek yok. Maçı TRT 1‘de şifresiz ve canlı olarak yayınlayacak. Sayfamızın üst bölümünde TRT canlı yayını paylaşılmış olup, dilerseniz maçı buradan da takip edebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)