Henüz Puan Verilmedi

Falcon 9 Roketi CRS-6 Görevi Dönüşü Okyanusta Bulunan İniş Platformuna Çakıldı:

SpaceX adlı özel şirkete ait Falcon 9 roketi, 13 Nisan 2015 Pazartesi günü NASA tarafından CRS-6 görevi kapsamında ISS‘e (Uluslararası Uzay İstasyonu) kargo taşıyan Dragon adlı kargo gemisini taşımak üzere fırlatılmıştı. Fırlatma görüntüleri canlı olarak yayınlanmış ve tüm Dünya tarafından ilgi ile izlenmişti. NASA uzaya fırlatılan roketleri yeniden kullanarak maliyetleri düşürmek için bir süredir çalışmaktaydı. Bu kapsamda Falcon 9 roketi ISS’e taşıdığı kargo gemisini bıraktıktan sonra okyanusta bulunan bir platforma iniş yapacaktı. Daha önceki görevi dönüşü sert bir iniş yaparak hasar gören Falcon 9 roketi, CRS-6 görevi dönüşü platforma iniş yaptıktan bir süre sonra dengesini kaybederek çakıldı ve infilak etti.

Falcon 9 Roketi CRS-6 Görevi Fırlatma ve Çakılma Anı Video Görüntüleri

Falcon 9 roketi fırlatma görüntüleri SpaceX tarafından canlı olarak yayınlanmış ve ilgi ile izlenmişti. Yukarıda yer alan video roketin fırlatma öncesi ve sonrasına ait tüm detayları içermektedir. CRS-6 Görevi kapsamında uzaya fırlatılan roket görevi hitamında okyanusta bulunan iniş platformuna yumuşak bir iniş yapması planlanıyordu. Ancak işler pek yolunda gitmedi ve Falcon 9 Roketi platforma çakıldı. Bu anları kendisine ait YouTube kanalında bir video ile paylaşan SpaceX şirketi, çalışmalarına tüm hızıyla devam edecek.

Falcon 9 Roketi‘nin uzaya fırlatılışı ve dönüşü sırasında yaşanan platforma çakılma görüntüleri ile ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.