Henüz Puan Verilmedi

Facebook’a Profil Videosu Yüklemek Yakında Mümkün Olacak

Facebook‘a profil videosu yüklemek isteyen kullanıcılar çok yakında buna kavuşacak. Sosyal paylaşım sitesi Facebook, video görüntülerinin de kısa süre içinde profil görüntüsü olarak kullanılabileceğini duyurdu. Yapılan açıklamada bu çalışmanın henüz test aşamasında olduğu vurgulandı. Kullanıcılar yükledikleri profil videosu ile takipçilerine merhaba diyebilecek.

Profil Videosu Facebook’a Nasıl Yüklenecek?

Facebook, profil videosu yükleme işlemini aynı fotoğraf yüklemede olduğu gibi pratik bir şekilde yapılabileceğini duyurdu. Üstelik yenilikler bununla da kalmıyor. Kullanıcılar profilinde, geçici profil fotoğrafı da kullanabilecek. Zaman aralığı belirtilen fotoğraflar, vakti geldiğinde otomatik olarak kaldırılacak ve orjinal profil fotoğrafı yeniden yüklenebilecek. Profil videosu olarak yüklenen videolar çok uzun olamayacak. Gelen haberlere göre videolar 7 saniye ile sınırlı olacak. Ancak loop özelliği sayesinde video sürekli olarak tekrar edebilecek.

Facebook‘a profil videosu yükleme işlemi şu an için test aşamasında. Yapılan açıklamalara göre ABD/California ve İngiltere’de testler sürüyor. Testler başarıyla sonuçlanırsa, bu özellik tüm dünyada kullanılabilecek. Konuyla ilgili yayınlanan video sayfamızda paylaşılmıştır. Konuyla ilgili görüşlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

 

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.