Facebook’tan Seçime Özel Oy Veriyorum Butonu Geliyor
Henüz Puan Verilmedi

Facebook’tan Seçime Özel “Oy Veriyorum” Butonu

FacebookOy Veriyorum” butonunu 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak seçimlerde aktif hale getirecek. Türkiye’de yaklaşık 38 milyon kullanıcısı bulunan Facebook, bu sayede kullanıcılarına daha kolay paylaşım imkanı verecek. Kullanıcılar seçim günü aktif hale gelecek olan “Oy Veriyorumbutonunu tıklayarak hangi partiye oy verdiklerini girmeden paylaşımda bulunabilecek.

Facebook’un “Oy Veriyorum” Butonu Ne Anlama Geliyor?

Facebook‘un 7 Haziran 2015 Pazar günü aktif hale gelecek olan “Oy Veriyorum” butonunu kullanıcıların daha kolay paylaşımda bulunmalarını sağlayacak. Butona erişmek için ekstra bir çaba sarf etmenize de gerek olmayacak. Yapılan açıklamaya göre bu buton haber akışı sayfanızın en üst bölümünde yer alacak. Kullanıcıların oy veriyorum butonunu tıklaması halinde bunu arkadaşlarıyla kolayca paylaşması sağlanacak. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre benzer bir uygulamanın başka ülkelerde yapılan seçimlerde de kullanıldığı ve bunun seçimlere katılım oranlarını belirgin miktarda arttırdığı vurgulanıyor. Peki gerçekten bu paylaşım sadece kullanıcılara kolaylık olsun yada seçimlere katılım arttırılsın diye mi yapılıyor? Bilindiği gibi sosyal medya artık reklam sektörü açısından oldukça ilgi çekici bir mecra. Kullanıcıların eğilimleri yapmış oldukları paylaşımlarla tespit edilebildiği için, reklam verenler bu alanı çok daha etkili kullanabiliyor. FacebookOy Veriyorum butonu ile seçimlere katılımı arttırabilir ancak bu uygulamanın altında yatan gerçek sebep kullanıcı eğilimlerinin tespit edilebilmesi olduğunu unutmamak gerekir.

Facebook‘un oy veriyorum butonunu 7 Haziran 2015 Pazar günü aktif hale gelecek. Peki siz yapılacak genel seçimlerde bu butonu kullanmayı düşünüyor musunuz? Sizce bu uygulamanın amacı gerçekten seçime katılım oranlarını arttırmak mı? Yoksa reklam verenlere kullanıcı eğilimlerini sunmak mı? Konu hakkındaki görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.