Henüz Puan Verilmedi

Facebook Lite Android Sürümü Google Play’de Yayınlandı

Facebook Lite adlı daha az veri tüketen Android uygulaması Google Play‘de yayınlandı. Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook‘un hafifletilmiş sürümü olarak gösterilen bu uygulamanın, gelişmekte olan ülkelerde yada internet paketi düşük olan kullanıcılar tarafından tercih edilmesi bekleniyor. Ancak uygulamayı indirebilecek ülkeler sınırlı tutulmuş. Asya ve Afrika ülkeleri için kullanıma açılan Facebook Lite, düşük veri tüketimi ile aslında özellikle internet paketi az olan kullanıcılar için de biçilmiş kaftan.

Facebook Lite

Facebook Lite Android sürümü indir – (Yaklaşık 1 MB)

Facebook Lite Türkiye’de Google Play’den İndiriliyor mu?

Facebook Lite‘ı Türkiye‘den indirmek isteyen kullanıcılar Google Play‘e girip arama yaptığında bu uygulamayı göremiyor. Yukarıda sizinle paylaşmış olduğumuz linki tıklamanız durumunda ise uygulamaya erişebiliyor ancak “Yükle” butonu yerine “Bu öğe ülkenizde kullanılamıyor” uyarısı ile karşılaşıyorsunuz. Yani bu hafifletilmiş Facebook uygulamasını Türkiye‘den indirip kurmanıza ne yazık ki şimdilik izin yok.

Facebook Lite adlı daha az veri tüketen hafifletilmiş bu uygulamanın yaygınlaşması ile özellikle gelişmekte olan ülkelerde de etkin olmayı hedefleyen sosyal ağın hükümdarı sizce bu amacına ulaşabilecek mi? Konu hakkındaki görüşlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.