Facebook Çöktü: Henüz Resmi Bir Açıklama Yapılmadı
Henüz Puan Verilmedi

Facebook Açılmıyor

Facebook çöktü. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Sorunun kaynağının ne olduğu bilinmiyor. Hem mobil uygulamalardan hemde web tarayıcı üzerinden Facebook‘a giriş yapılamıyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapıldığında bilgilendirme yapılacaktır. Facebook‘a erişmek için web tarayıcıdan giriş yapan kullanıcılar yukarıdaki ekran görüntüsü ile karşılaşıyor.

norse, siber saldırı, bilgiversin.com

ABD’ye Yapılan Siber Saldırı Facebook’un Çökmesine Neden Olmuş Olabilir

Facebook‘a erişimde sorun yaşandığı anlarda Norse (gerçek zamanlı siber saldırı haritası) üzerinden siber saldırılara göz attığımızda Çin merkezli saldırılarda ciddi bir artış olduğu görüldü. ABD’yi hedef alan saldırılardaki ciddi artış bu kesintinin nedeni olabilir. Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, sosyal medyada bu ihtimal üzerinde değerlendirmeler yapılmaya başladı. Norse, dünya üzerinde herhangi bir noktadan başka bir noktaya yapılan siber saldırıları bir harita üzerinde gösteren gerçek zamanlı bir hizmettir. Tüm internet kullanıcıları bu siteye giriş yaparak anlık saldırıları izleyebilmektedir.

Konuyla ilgili görüşlerinizi ve merak etiğiniz hususları bize iletebilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.