5/5 (1)

Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır? Facebook Mentions Nedir? Nasıl Kullanılır?

Facebook canlı yayın yapmak isteyen kullanıcıların öncelikle bilmesi gereken en önemli şey Facebook Mentions uygulamasını akıllı telefonlarına yada tabletlerine indirmeleri gerektiğidir. Canlı yayın yapmak için mobil cihazınızdaki normal uygulamayı kullanamazsınız. Bir diğer önemli ayrıntı ise ne Mentions uygulamasını sadece doğrulanmış, tanınmış kişiler kullanabilmektedir. Yani her kullanıcı ne yazık ki canlı yayına geçemiyor. (Güncelleme: Uygulamanın yeni sürümü ile artık normal kullanıcılar da canlı yayın yapabilecek. Nasıl yapıldığını öğrenmek için altta yer alan videoyu izleyebilirsiniz) Doğrulanmış sayfa yada profil nasıl oluşturulur? diye merak ediyorsanız yardım sayfasına göz atmanızı öneririz. Eğer bir doğrulanmış sayfa sahibiyseniz öncelikle aşağıda paylaştığımız linkte yer alan uygulamayı (Facebook Mentions) akıllı mobil cihazınıza indirin. Kurulumu gerçekleştirdikten sonra takipçilerinize sizde canlı yayında ulaşabilirsiniz.

Facebook Mentions indir – iOS (iPhone, iPad, ve iPod) – iTunes App Store

Facebook Canlı Yayın Uygulaması: Mentions Nasıl Kullanılır?

Facebook canlı yayın ile takipçilerine ulaşmak isteyen kullanıcılar öncelikle yukarıda linkini paylaştığımız Mentions uygulamasını akıllı cihazlarına indirmeleri gerekiyor. Şu an için uygulamanın sadece iOS sürümü yayınlanmış durumda. Android işletim sistemi için henüz bir uygulama mevcut değil. Umarız kısa süre içinde Android kullanan ünlüler de bu imkandan mahrum bırakılmaz. Nasıl canlı yayın yaparım? diye soruyorsanız aşağıdaki adımları takip etmenizi öneririz. Eğer daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz konuyla ilgili yardım sayfasına göz atabilirsiniz. Yardım sayfasındaki açıklamaya göre kullanıcılar en fazla 60 dakikalık yayın yapabiliyor. Yayın sona erdikten sonra bir video paylaşımı olarak kalan bu görüntüler sonrasında tekrar izlenebiliyor. İşte yapmanız gerekenler;

canlı yayın yapmak için, facebook mentions nasıl kullanılır? bilgiversin.com

Facebook Mentions uygulaması ile canlı yayın yapmak için yapılması gerekenler

Facebook canlı yayın yapmak için yapılması gerekenler ile ilgili detaylı bilgiyi sizlerle paylaştık. Şirket ne yazık ki bu uygulamayı henüz herkesin kullanımına açmadı. Bilindiği gibi tüm Twitter kullanıcıları Periscope adlı uygulama sayesinde takipçilerine canlı yayınla ulaşabiliyor. Umarız kısa süre içinde sosyal medyanın diğer devi Facebook bu yöndeki kararını tekrar gözden geçirir ve tüm kullanıcılar bu uygulamayı kullanmaya başlar. Konu ile ilgili düşüncelerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın hemen altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.