Henüz Puan Verilmedi

Facebook Beğenmedim Butonu İçin Çalışma Yapıyor:

Facebook kullanıcılarının beğenilerini belirtmek için kullandığı “Beğen” butonuna kardeş mi geliyor? Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg kullanıcılar tarafından beğenilmeyen paylaşımlar için Beğenmedim Butonu (dislike button) getirmeyi düşündüklerini ve bunun için çeşitli çalışmalar yaptıklarını açıkladı. Facebook kullanıcıları tarafından beğenilmeyen paylaşımların bu şekilde işaretlemesi yönünde oldukça yoğun taleplerinin olduğunu belirten Zuckerberg, bununla ilgili çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Beğenmedim butonu ile ilgili en büyük kaygı insanların yapmış oldukları paylaşımlar neticesinde bu yolla aşağılanması. Beğenmedim tuşunu koyarak kullanıcı taleplerini karşılamayı hedefleyen Zuckerberg , bir yandan da insanların rencide olmamak için paylaşım yapmayacağından endişe duyuyor. Facebook tarafından yapılan açıklamalara göre 1 günde tüm dünyada ortalama 4.5 milyar beğeni yapılıyor.

Bilindiği gibi bazı Facebook kullanıcıları kişisel sayfalarında hüzünlü yada acılı anlara ait paylaşımlar yapmakta. Babası, annesi, bir yakını yada kendisi ile ilgili hastanede çekilmiş bir fotoğrafı paylaşan facebook kullanıcısının bu paylaşımı için Beğen butonuna basmak bazı kişilere hoş gelmiyor. Ancak duygusunu yorum yaparak iletmek yerine pratik bir şekilde ifade etmek isteyen kişiler için de bir seçenek bulunmuyor. Bu ihtiyaçları analiz eden Facebook ekibi yakın zamanda Beğenmedim Butonu ile ilgili kararını verecek.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.