Henüz Puan Verilmedi

Facebook’a Reaksiyonlar Geliyor

Facebook kullanıcıları için beğen yerine reaksiyonlar geliyor. Bilindiği gibi bir süredir “beğenmedim” butonu tartışmaları gündemdeydi. Ve Mark Zuckerberg’in bu konuda bazı tereddütleri vardı. Zuckerberg, beğenmedim butonunun bazı sakıncaları olduğunu ve bu fikre pek de sıcak bakmadığını vurguluyordu. Son gelen haberlere göre “Reaksiyonlar” kullanıcıların tepkilerini dile getirmeleri için yeni bir yöntem olacak. İrlanda ve İspanya’daki bazı kullanıcılar için bu özellik test maksadıyla kullanıma açıldı. Bu özelliğin nasıl gözüktüğünü merak ediyorsanız altta yer alan videoya göz atmanızı öneririz. Videoda yer alan adımları takip ederek bu özelliği hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

facebook reaksiyonlar, bilgiversin.com

facebook’ta beğen butonu yerine bu ifadeler gelecek

Facebook Reaksiyonlar Hangi İfadeleri İçeriyor

Facebook reaksiyonlar özelliğinin hangi ifadeleri içereceği hemen hemen ortaya çıkmış durumda. İlk etapta 7 farklı ifade ile kullanıcılar paylaşımlara tepkisini gösterebilecek. Bu ifadeler like, love, haha, yay, wow, sad ve angry olarak isimlendirildi. İfadelerin nasıl gözükeceğini merak edenler yukarıda yer alan ikonlara göz atabilir. Gelen haberlere göre bu özellik diğer dünya ülkelerinde de kullanıma açılacak. Kullanıcılardan gelen tepkilere göre dünya genelinde ne zaman kullanıma açılacağı kesinleşecek.

Bir sosyal medya kullanıcısı olarak sizin bu ifadeler ile ilgili fikriniz nedir? Sizce bu 7 ifade bir paylaşımla ilgili duygularınızı ifade etmek için yeterli mi? Hangi ifadelerin eklenmesi sizce yerinde olur? Konuyla ilgili düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Kaynak

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.