Henüz Puan Verilmedi

Eta Aquarid (Kova) Göktaşı-Meteor Yağmuru 5 Mayıs 2015 Canlı Yayında İzle

Eta Aquarid (Kova) meteor yağmuru (göktaşı yağmuru) her sene özellikle 5 Mayıs ve 6 Mayıs tarihleri arasında etkin bir şekilde gözlenebilir. Bu yıl (2015) yine aynı tarihler arasında en üst düzeye çıkması beklenen bu olayı canlı izlemek için 5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan gece saat 03:00’da bilgiversin.com’u ziyaret edebilirsiniz. 2014 yılında gerçekleşen meteor yağmuru sayfanın en üst bölümünde bant yayın olarak paylaşılmıştır. Gece yarısı gerçekleşecek canlı yayını kaçıranlar, yayınını daha sonra yine bu adresten banttan izleyebilirler.

12-13 Ağustos 2015 Perseid Meteor Yağmuru Canlı Yayını İçin Tıklayınız…

Eta Aquarid (Kova) Göktaşı-Meteor Yağmuru Nedir?

Eta Aquarid (Kova) meteor yağmuru (göktaşı yağmuru), Halley Kuyruklu Yıldızı’nın bırakmış olduğu parçalar ile dünyanın yörüngesi kesişince ortaya çıkmaktadır. Her yıl 21 Nisan ile 20 Mayıs tarihleri arasında süren bu olay en iyi 5-6 Mayıs tarihleri arasında gözlemlenir. Bu dönemde bir saat içerisinde 20 ila 40 meteor (göktaşı) görmeniz mümkündür.

Eta Aquarid (Kova) meteor yağmuru (göktaşı yağmuru) canlı izlemek için bizi ziyaret edebilir ve bu konuyla ilgili merak ettiğiniz hususları ve fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

 

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Bu yazı için 1 yorum var.

  1. Melih Cem kılıc Cevapla

    Selamlar, gözlemi nereden yapacaksınız acaba olayı pc ekranlarindansa canli canli gözlemeyi isterim.

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.