Emoji Ne Demek? Anlamı Nedir?
1/5 (1)

Emoji Ne Demek? Emoji Anlamı Nedir?

Emoji ne demek? sorusu sosyal medyanın yaygın olarak kullanıldığı şu devirde sıklıkla sorulur oldu. Emoji kavramı ilk olarak Japonya’da kullanılmış. 1998 yılında kullanılmaya başlanan bu kavram Shigetaka Kurita tarafından yaratılmış. 12 x 12 piksellik minik ve anlamlı bu işaretleri kullanarak kendinizi daha iyi ifade edebiliyorsunuz. Facebook, Twitter ve WhatsApp benzeri sosyal uygulamalarda emojiler sıklıkla kullanılmaktadır.

emoji ne demek? emojipedia.org ile emojilerin ne anlama geldiğini öğren, bilgiversin.com

Emojipedia.org ile emojilerin ne anlama geldiğini öğren.

Facebook, Twitter ve WhatsApp Emoji Kodları Nedir? Nasıl Kullanılır?

Emoji kodları, bunların nasıl kullanıldığı ve ne anlama geldiği merak edilen bir diğer konudur. Facebook, Twitter ve WhatsApp benzeri sosyal medya uygulamalarında özel olarak tasarlanmış emoji klavyesi kullanılmaktadır. Bir text penceresinde yazışmaya geçildiğinde emojileri kullanmak isterseniz klavyede modu değiştirerek mesajınıza emoji ifadelerini ekleyebilirsiniz. Sıklıkla kullandığınız bu emojilerin ne anlama geldiğini ve diğer uygulamalarda nasıl göründüğünü merak ediyorsanız tam size göre bir arama motoru var. emojipedia.org adlı web sitesini kullanarak merak ettiğiniz emojileri burada arayabilir ve ne anlama geldiğini kolayca öğrenebilirsiniz. Altta yer alan listede emojipedia.org’da yer alan popüler emoji kodları ve nasıl kullanıldığı ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Emoji nedir? Emojilerin kodları ve bu ifadelerin ne anlama geldiğine ilişkin en detaylı kaynak olan emojipedia.org ücretsizdir. Bu arama motorunu kullanarak emojilerin kullanımına ilişkin her türlü detaya ulaşabilirsiniz. Bu konuyla ilgili merak ettiğiniz hususları ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.