Henüz Puan Verilmedi

Özellikle Yük Taşımak İçin Tasarlanan Elektrikli Scooter KUBO:

Büyük şehirlerin en büyük derdi olan trafik, alternatif seyahat yöntemlerinin gelişmesine neden olmaya devam ediyor. Toplu ulaşım araçları ve kişisel ulaşım araçları insanların şehir içindeki seyahat tercihlerinin başında geliyor. Ancak sıkışık trafik şartlarında daha küçük ve hızlı araçlar insanlar için artık vazgeçilmez oldu. Bu ihtiyacı en ucuz ve etkili karşılayan araçlar tabiki bisiklet yada motorsiklet (Elektrikli Scooter) olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu araçlar genellikle yolcu taşıma mantığına göre tasarlandığından yük taşımaya yönelik yapılan düzenlemeler genellikle ikinci planda kalmaktadır.

elektrikli scooter kargo kubo

Elektrikli Scooter Kubo

Lit Motors isimli bir Amerikan şirketi bu duruma farklı bir bakış açısı getirmiş. Bu güne kadar ki tüm alışkanlıkları bir kenara bırakan tasarımcılar özellikle yük taşımaya yönelik tamamen sil baştan tasarlanmış bir araç geliştirmişler. Kargo Scooter olarak değerlendirilebilecek bu araç ortası bomboş bir motorsiklet gibi gözükmektedir. Sürücü aracın arkasında bulunan sele de oturmakta ve sürücünün ön kısmında yaklaşık 50 x 50 x 50 cm ölçülerinde bir bagaj boşluğu bulunmaktadır. Toplam yük kapasitesi yaklaşık 90 kg olduğu belirtilmektedir.

Eğer yeni kargo scooter baktığınızda fark ilk şey aslında makinenin ortasında bir yokluğu, ya da bir boşluktur.Motor sürücüsü altında nerede otururdu sağ merkezinde, yaklaşık, 50x50x50cm (20x20x20 inç) kadar kutuları kapasiteli bir kare delik vardır. Sürücü arkasında bir sağ eyer oturur.Toplam kargo kapasitesi binici ağırlığı dahil, (198 £) 90kg kadar olduğu tahmin edilmektedir.

Tasarlanan bu yeni nesil kargo scooter elektrikle çalışan bir motora sahip olup, tam şarjda saatte en fazla 50 km hızla 80 km mesafe kat edebilmektedir. KUBO isimli bu elektrikli scooter‘ın 5000$ lık bir fiyatla piyasaya sürülmesi planlanmaktadır. Bir kargo firması yada bir pizza dağıtıcısı için yüksek fiyatlı bir araç gibi gözükse de bu yeni tasarım bagaj mantığı kısa zaman da diğer motor üreticileri tarafından da kullanılarak fiyatların rekabet ortamında daha da düşebileceğini söyleyebiliriz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)