Henüz Puan Verilmedi

El Yazısı Klavye Uygulaması Android Kullanıcıları İçin Geldi

El yazısı klavye, Google tarafından Android işletim sistemi ile çalışan cihazlar için hazırlandı. Akıllı telefonlar hayatımıza girdikten sonra klasik tuşlu telefon klavyesine benzer dokunmatik klavyeler ile yolumuza devam ettik. Google geçtiğimiz günlerde açıkladığı yeni klavye uygulaması ile Android kullanıcılarına yepyeni bir deneyim yaşatmaya başlayacak. “Google Handwriting Input” adlı el yazısı klavye uygulaması ile mobil cihazlarda yazı yazmak artık çok daha kolay olacak.

el yazısı klavye, google handwriting input, anroid uygulaması, nasıl kullanılır, bilgiversin.com

El Yazısı Klavye – Google Handwriting Input

El Yazısı Klavye (Google Handwriting Input) Uygulaması İndir:

El yazısı klavye (Google Handwriting Input) uygulamasını Android cihazlarına indirmek isteyen kullanıcılar Google Play-Google Handwriting Input linkini kullanabilirler. Uygulama 82 dil desteği ile geliyor. Bu uygulama ile parmağınızı yada ekran kalemini kullanarak 82 dilde el yazısı ile giriş yapmak mümkün. Emoji desteği de bulunan uygulama, Android 4.0.3 üzeri cihazlarda kullanılabiliyor. Yeni uygulama ile ilgili yardıma ihtiyacınız var ise Google tarafından hazırlanan yardım sayfasına göz atabilirsiniz.

El Yazısı Klavye (Google Handwriting Input) Uygulaması Nasıl Kullanılır?

El yazısı klavye (Google Handwriting Input) uygulamasını Google Play’den indiren ve kurulumu işlemini gerçekleştiren kullanıcılar, basit birkaç ayardan sonra hemen kullanmaya başlıyor. Yukarıda yer alan video, yeni uygulamanın nasıl kullanıldığı ile ilgili size fikir verecektir. Uygulama indirilip kurulduktan sonra sistem dilini kullanmaya başlıyor. Kullanıcı isterse dil değişikliği yapabiliyor. Ekranda parmaklarınızı gezdirerek 82 dilde el yazınız ile yazı yazabiliyorsunuz. Her yazdığınız kelime kısa bir süre ekranda kaldıktan sonra sola doğru kayıyor ve yeni kelime girmeniz için ekran hazır hale geliyor. Aynı zamanda sesli giriş desteği de bulunan el yazısı klavye uygulaması denemeniz için sizi bekliyor.

El yazısı klavye (Google Handwriting Input) uygulaması ile ilgili fikirlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.