Henüz Puan Verilmedi

İskoçya ilk Ebola Vakası ile Karşı Karşıya:

Ebola ile ilgili haberlerin giderek azaldığı şu günlerde, Britanya‘dan gelen haber tüm dünyanın ilgisini çekti. Sierra Leone’de çalışmakta olan bir kadın sağlık personeli, görevi hitamında İskoçya‘ya dönüş yaptı. Ancak bu dönüşün ardından yapılan kontroller neticesinde kadın sağlık personelinin Ebola virüsü taşıdığı belirlendi. Bu durum Britanya’da Ebola vakasına ilk tespiti olarak kayıtlara geçmiş oldu. Hasta şu anda Londra’da tedavi altına alınmış durumda.

İskoçya’nın Glasgow şehrine gelen hastanın Casablanca ve oradan da Londra’ya geldiği, sonrasında ise Glasgow’a geçtiği belirtiliyor. Hastanın şikayetleri üzerine Royal Free Hastanesi‘ne kaldırıldığı açıklandı. Oldukça ciddi tedbirler eşliğinde Londra’ya getirilen kadın sağlık çalışanına bir konvoyun eşlik ettiği belirtiliyor. Askeri uçak ile Londra’ya getirilen hastanın karantina altına alındığı ve tedavisine devam edildiği gelen bilgiler arasında.

Konu ile ilgili açıklama yapan Britanya Sağlık Bakanı, halkın sağlığı açısından gerekli tüm önlemlerin alındığı ve yapılması gerekenlerin yapıldığı belirtildi. Ebola hastalığına yakalanan kadın sağlık çalışanının Save the Children isimli Çocukları Koruma Vakfı’nda çalıştığı belirtiliyor. Hastanın gelmiş olduğu ülke olan Sierra Leone, Liberya ve Gine ile birlikte bu hastalıktan en çok etkilenen ve ölümlerin en yoğun yaşandığı bölge olarak bilinmektedir.

Ebola ile ilgili tüm haberler…

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.