5/5 (1)

e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi Nedir?

e-Nabız nedir?, Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen kişisel sağlık sistemi olarak tanımlanmaktadır. Bu sistem sayesinde hastalar ile doktorlar arasında yaşanan birçok sorun tarih olacak. Hastaların tahlil sonuçları, raporları, hastalık geçmişi, radyolojik görüntülemeleri, alerji bilgileri, sağlık tesisi ziyaretleri, reçete bilgileri, randevuları ve organ bağışı gibi veriler bu sistemde kayıt altına alınacaktır. Bir güvenlik politikası ile korunan kişisel veriler hastaların onayı ile doktorları tarafından da görülebilecek. e-Nabız bir vatandaşın hayatı boyunca aldığı sağlık hizmetini kayıt altında tutarak, hekimlerin ileride hasta hakkında daha doğru bilgiler alabilmesini kolaylaştıracaktır.

e-Nabız Giriş Nasıl Yapılır?

e-Nabız nedir? sorusuna yanıt bulduktan sonra aklımıza gelen bir diğer soru da e-Nabız giriş nasıl yapılır? olacaktır. Bu sisteme giriş yapmak için yalnızca https://enabiz.gov.tr adresini kullanınız. Web tarayıcınızın adres bölümünde yer alan linki giriş esnasında mutlaka kontrol ediniz. e-Devlet ve e-Nabız dışında hiçbir adresi giriş için kullanmayınız. Sisteme giriş yapmak isteyen vatandaşlar öncelikle üye olması gerekmektedir. Üye olmak için e-devlet şifresini kullanmanız gerekmektedir. Eğer e-devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınız ile şifrenizi alabilirsiniz. Bu şifreyi kullanarak e-Nabız girişi yapmak için, sistemin ana sayfasında yer alan “e-Devlet ile Giriş” butonunu tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında sistemin sizi yönlendireceği bir dizi adımı takip ederek üyelik işleminizi 1 defaya mahsus olarak tamamlayınız. Bu işlemi başarıyla gerçekleştirdikten sonra belirlediğiniz şifre ile istediğiniz zaman e-Nabız Giriş yapabilirsiniz.

e-Nabız Nasıl Kullanılır?

e-Nabız nasıl kullanılır? sorusuna yanıt bulmak için sistemde yer alan modüllerin nasıl kullanıldığını anlatmak yeterli olacaktır.

e-Nabız Tahlillerim (kan tahlili, idrar tahlili, vb.) Nasıl Görüntülenir?

e-Nabız tahlillerim (kan tahlili, idrar tahlili, vb.), bilgisine ulaşmak için sisteme giriş yaptıktan sonra ana ekranın hemen sol tarafından yer alan “Tahlillerim” linkini tıklamanız yeterli olacaktır. Bu link tıklandığında sistemde kayıt altında bulunan tüm tahlilleriniz bir tablo halinde listelenecektir. İsterseniz filtreyi kullanarak tarih aralığı belirtebilirsiniz. Detaylarını öğrenmek istediğiniz tahlilin üstünü tıkladığınızda derinlemesine bilgi sahibi olabilirsiniz.

e-Nabız Raporlarım Nasıl Görüntülenir?

e-Nabız raporlarım, bilgisine ulaşmak için sisteme giriş yaptıktan sonra ana ekranın hemen sol tarafından yer alan “Raporlarım” linkini tıklamanız yeterli olacaktır. Bu link tıklandığında sistemde kayıt altında bulunan tüm raporlarınız aynı tahlillerim de olduğu gibi bir tablo halinde listelenecektir. Detaylarını öğrenmek istediğiniz raporun üstünü tıkladığınızda derinlemesine bilgi sahibi olabilirsiniz.

e-Nabız Reçetelerim Nasıl Görüntülenir?

e-Nabız reçetelerim, bilgisine ulaşmak için sisteme giriş yaptıktan sonra ana ekranın hemen sol tarafından yer alan “Reçetelerim” linkini tıklamanız yeterli olacaktır. Bu link tıklandığında sistemde kayıt altında bulunan tüm reçeteleriniz aynı tahlillerim ve raporlarım da olduğu gibi bir tablo halinde listelenecektir. Detaylarını öğrenmek istediğiniz reçetenin üstünü tıkladığınızda derinlemesine bilgi sahibi olabilirsiniz.

e-Nabız Görüntülerim (Röntgen, MR, Ultrason, BT, Tomografi, vb.) Nasıl Görüntülenir?

e-Nabız görüntülerim (Röntgen, MR, Ultrason, BT, Tomografi, vb.), bilgisine ulaşmak için sisteme giriş yaptıktan sonra ana ekranın hemen sol tarafından yer alan “Görüntülerim” linkini tıklamanız yeterli olacaktır. Bu link tıklandığında sistemde kayıt altında bulunan tüm radyolojik görüntüleriniz aynı tahlillerim, raporlarım ve reçetelerim de olduğu gibi bir tablo halinde listelenecektir. Detaylarını öğrenmek istediğiniz görüntünün üstünü tıkladığınızda derinlemesine bilgi sahibi olabilirsiniz.

e-Nabız Mobil Uygulaması (Android, iOS – iPhone, iPad)indir

eNabız mobil (Android, iOSiPhone, iPad)uygulamasını indirerek bütün bu hizmetlere akıllı / cep telefonunuz yada tabletiniz ile ulaşmanız mümkündür. Bunun için aşağıda yer alan linkleri tıklayarak mobil cihazınız için uygun sürümü indirip, kurabilirsiniz.

e-Nabız nedir? e-Nabız girişi nasıl yapılır? ve Nasıl kullanılır? gibi sorulara yanıt bulmak için yukarıda yer alan açıklamaları inceleyebilirsiniz. Ayrıca sayfamızda yer alan tanıtım videolarını izleyerek de derinlemesine bilgi sahibi olmanız mümkündür. Konu ile ilgili merak ettiğiniz hususlar olması durumunda aşağıda yer alan yorum formunu kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Bu yazı için 2 yorum var.

  1. jale Cevapla

    25 şubat 2016 tarıhli siyami ersek te çekilen efor testimi nasıl görüntülüyebilirim *?

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.