Henüz Puan Verilmedi

Duolingo ile Bedava Yabancı Dil Eğitimi Alabiliyorsunuz

Duolingo, bedava yabancı dil eğitimi almak isteyen kullanıcılar için biçilmiş kaftan. Dünyada 100 milyon kullanıcı sayısına ulaşan ücretsiz dil eğitimi veren bu platform Türkiye‘de de yüz binlerce kullanıcı tarafından kullanılıyor. Geçtiğimiz günlerde gelen bir haber Duolingo‘nun ne kadar doğru bir iş yaptığını bir kez daha göstermiş oldu. Google’dan 45 milyon dolarlık bir destek alan platform, aynı zamanda Google Play’de yer alan mobil uygulamalar içerisinde “en iyilerin en iyisi” olma unvanını da ele geçirdi. Oldukça basit bir kullanıcı ara yüzü olan Duolingo‘yu, masaüstü/dizüstü bilgisayar, akıllı telefonlar ve tabletlerde de kullanmak mümkün. Duolingo‘nun Android, iOS (iPad ve iPhone) ve Windows Phone uygulamaları bulunmaktadır. Uygulamayı indirmek için aşağıda paylaşmış olduğumuz download linklerini kullanabilirsiniz.

Bedava / Ücretsiz Yabancı Dil Eğitimi Veren Duolingo ile Hangi Dilleri (İngilizce, Almanca, vb.) Öğrenebilirim?

Bedava yabancı dil eğitimi almanızı sağlayan Duolingo, şimdilik sadece İngilizce eğitimi veriyor. Almanca konusunda çalışmalar halen sürüyor. Yazımızı hazırladığımız günlerde Almanca dil eğitimi programının %78 oranında tamamlandığını gördük. Ve yapılan açıklamaya göre 28.08.2015 tarihinde Türkçe bilenler için Almanca dil eğitimi artık Duolingo üzerinden ücretsiz olarak verilecek. Tabi bunu söylerken şu ayrıntıyı belirtmeden geçmeyelim. Eğer bildiğiniz dil sadece Türkçe ise bu söylediklerimiz geçerli. İngilizce bilenler için durum biraz farklı. Bedava yabancı dil eğitimi veren Duolingo ile İngilizce bilenler şu anda İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Flemenkçe, İrlandaca, İsveççe, Danca, Norveççe, Ukraynaca, Macarca, Rusça, Vietnamca, Rumence, Lehçe ve İbranice dil eğitimi alabiliyor.

Duolingo ile Ücretsiz Yabancı Dil Eğitimi Nasıl Alınıyor?

Duolingo, ister bilgisayarınız, ister sahip olduğunuz mobil cihazınız ile ücretsiz dil eğitimi almanıza imkan veren bir yapıya sahip. Bilgisayarları ile siteye (Duolingo.com) giriş yapan Türk kullanıcılar öncelikle bildikleri dil olan Türkçe ile karşılanıyor. Arzu ederseniz bu dili değiştirebiliyorsunuz. Sonrasında öğrenmek istediğiniz dili seçiyorsunuz. Arayüz hakkında size bilgiler veren küçük ipuçlarını takip ettikten sonra kullanışlı arayüzü sayesinde kolaylıkla Duolingo‘ya adapte oluyorsunuz. Kullanıcılar kendilerine bir profil oluşturarak uzun vadeli bir eğitim programına dahil olabiliyor. Çeşitli etaplardan oluşan adımları takip ederek belli bir süre sonunda o dile olan hakimiyetiniz artıyor. Masa başında ve bilgisayar karşısında bu işi yapmak istemeyenler için ise mobil uygulamalar devreye giriyor. Aşağıda linklerini paylaştığımız uygulamaları indirerek, cep/ akıllı telefonunuz yada tabletiniz ile bedava ingilizce öğrenmeye hemen başlayabilirsiniz.

Duolingo ile siz de bedava İngilizce dil eğitimi alabilirsiniz. Bunun için yukarıda anlatmış olduğumuz yöntemlerden birini kullanmanız yeterli. Konu hakkındaki görüşlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.