4/5 (1)

Montsechia Vidalii, Dünyanın İlk Çiçeği

Dünyanın ilk çiçeği Montsechia Vidalii. Amerika’lı bilim insanları (botanik uzmanı) dünyanın ilk çiçekli bitkisinin adını açıkladı. Aslında bu bitki yeni bulunmuş değil. Uzun süredir bu bitkinin varlığından haberdar olan bilim insanları, yaptıkları araştırmalar neticesinde bu gerçeğe ulaştı. Avrupa kıtasında suyun altında yetiştiği belirtilen Montsechia Vidalii adlı bitkinin dünyanın ilk çiçeği olduğu belirtiliyor.

dünyanın ilk çiçeği nedir? montsechia vidalii, bilgiversin.com

Dünyanın ilk çiçeği: Montsechia Vidalii

Dünyanın ilk Çiçeği Montsechia Vidalii Nasıl Bulundu?

Dünyanın ilk çiçeği olarak adı açıklanan Montsechia Vidalii, bu ünvanı almadan önce oldukça geniş çaplı bir araştırmadan geçti. Uzmanlar araştırma kapsamında bu bitkinin binlerce fosilini incelemeye tabi tuttu. Bir su otu formundaki bitkinin tek tohum veren bir meyvesinin de olduğu belirtiliyor. İncelemeler neticesinde dünyanın ilk çiçekli bitkisinin yaklaşık 125 milyon yıl önce yaşadığı açıklandı. İspanya göllerinde yaşadığı düşünülen bitkiye ait bilimsel araştırma ABD Ulusal Bilimler Akademisi’nin dergisinde yayınlandı.

Dünyanın ilk çiçeği Montsechia Vidalii ile ilgili yapılan bilimsel araştırmayı konu alan kısa bir video görüntüsü sayfamızda paylaşılmıştır. Konu ile ilgili düşüncelerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanacaktır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.