Henüz Puan Verilmedi

Fotokite ile Drone kontrol etmek köpek gezdirmek kadar kolay:

Fotoğraf ve video çekme merakımız giderek sınırları zorlamaya başladı. Yüksek çözünürlüklü kameralar ile yerde, gökyüzünde yada su altında fotoğraf veya video çekmek artık sıradan bir hobi haline geldi. Geçmişte bu tip teknolojileri kullanmak için ciddi maliyetlere katlanmak zorundaydık. Ancak elektronik marketlerde satılan amatör yada profesyonel cihazlar ile her isteyen bu teknolojiye sahip olabiliyor. Artık bir Drone sayesinde gökyüzünden harika görüntüler almak mümkün.

Ancak bu tip araçları satın almakla iş bitmiyor. Drone olarak tabir edilen bu insansız hava araçlarını yerden radyo kontrollü olarak uçurabilmekteyiz. Tabi herhangi bir tecrübeye sahip değilseniz bir drone’u kontrol etmek hiçte kolay olmamaktadır. Hobi maksatlı olarak uçurulan bu araçların profesyonel maksatlı kullanım alanları da mevcuttur. Özellikle toplumsal olayların görüntülenmesi yada özel mekan çekimlerinde kullanılan bu cihazlar ile iyi görüntüler alabilmeniz için fotoğrafçılık yeteneğiniz yanına pilotaj kabiliyetinizi de eklemek zorunda kalıyorsunuz. Fotokite işte bu sorunlara topyekün bir çözüm sunmaktadır. Herhangi bir plotaj yeteneğine sahip olmadan evcil bir hayvanı gezdiriyormuş gibi bir drone kontrol etmeniz mümkün.

Fotokite, ilk bakışta bir helikoptere bağlanmış köpek tasmasından daha fazlası değilmiş gibi gözüküyor. Aslında çokta yanlış bir tespit sayılmaz. Bu teknolojinin geliştirilmesinin altında yatan 2 temel sebep bulunmaktadır. Bunlardan birincisi bazı dünya ülkelerinde insansız hava araçlarını uçurmak için ciddi havacılık kısıtlamaları ile karşılaşıyor olmanız. Bu basit yöntem ile insansız hava aracını bu kurallara tabi olmaktan çıkarmak hedeflerden bir tanesidir. Bir diğer sebep ise toplumsal olaylar yada zor koşullarda görüntü temin etmek için sahada hareket eden kişinin bu aracı kullanmak maksadıyla ayrıca bir çaba sarf etmek zorunda kalmaması gösterilmektedir.

Drone‘u kontrol etmek maksadıyla kullanılan bu basit tasma üzerine monte edilen özel elektronik bir düzenek yardımıyla aracın açısı belli bir pozisyonu muhafaza etmektedir. Sizin yer üzerindeki hareketlerinizi tasma sayesinde takip eden drone kısa sürede pozisyonunu değiştirerek stabil bir uçuş sağlamaktadır. Bu basit teknoloji ile sahada görüntü elde etmek isteyen amatör kullanıcılar sadece dakikalar içerisinde sadece işine odaklanarak insansız hava aracını rahatlıkla kullanabilecektir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)