2.5/5 (2)

Dmoz.org Açık Dizin Projesine Site Kaydı Nasıl Yapılır?

Dmoz.org adresli Dünyanın en büyük Açık Dizin Projesi’ne siz de web sayfanızı eklemek istiyorsanız bu yazıyı ve yukarıda yer alan video’yu dikkatlice incelemenizi tavsiye ederiz. Her webmaster web sitesini tasarladıktan sonra emeğinin karşılığını almak ister. Oluşturulan bir web sitesinin en büyük meyvesi de ziyaretçileridir. Bir web sitesinin ziyaretçi çekebilmesi için de bazı özelliklere sahip olması gereklidir. Bu konu hakkında tecrübe sahibi olduğunu iddia eden ve kısa sürede arama motorlarında 1.sayfaya çıkmayı garantileyen kişilere özellikle itibar etmeyerek işe başlamanız gerekir. Sadece SEO teknikleri kullanarak insanların sizin sitenize akın edeceğini düşünmek çok büyük bir hata olacaktır. Dmoz kaydı yada diğer tabiriyle Dmoz site ekleme işlemi web sitenizi oluşturduktan 1-2 gün sonra yapacağınız iş değildir. Öncelikle sitenizin içeriğini zenginleştirin. Web sitenize eklediğiniz bilgilerin özgün olduğuna ve kopyala yapıştır içerikler olmadığına emin olun. Unutmayınız ki Google gibi seçkin arama motorları özgün ve sürekli güncellenen içeriği her zaman ödüllendirir.

Dmoz.org sitesi üzerinden dmoz kaydı işleminin nasıl gerçekleştirildiği yukarıda yer alan video ile anlatılmıştır. Dmoz site ekleme işlemi yapılmadan önce web sitenizde çalışmayan linkler, tasarım aşamasında kalmış sayfalar, kopyala yapıştır içerikler, yasalara uygun olmayan paylaşımlar olmadığına emin olunuz. Bir sitenin dmoz.org’a kabul edilmesi için editörler tarafından değerlendirilmesi ve bu değerlendirme neticesinde ekleme işleminin gerçekleştirilmesi gereklidir. Dmoz editörleri bir web sitesini incelerken bazı hususlara dikkat etmektedir. Siz de bu hususlara dikkat ederseniz web sitenizin eklenmesi hiç de zor olmayacaktır. Öncelikle Açık Dizin Düzenleme Yönergesi‘ni gözden geçirerek işe başlamanızı tavsiye ederim.

Dmoz kaydı / Dmoz Site Ekleme İşlemini Ne Zaman Yapmalıyım?

Dmoz kaydı için acele etmeyin. Öncelikle sitenizin içeriğine ağırlık verin. Web sitenizin kurulmasından 3 ay sonra dmoz site ekleme işlemine ağırlık verebilirsiniz. Bu süre zarfında içeriğinizi zenginleştirerek ziyaretçilerinize faydalı olmaya gayret ediniz. Zengin ve özgün içerik bulunduran bir web sitesi editörler tarafından kısa zamanda dizine eklenir.

Hangi Kategoriye Ekleme Başvurusu Yapmalıyım?

Sizin için en uygun kategoriyi belirlemek için öncelikle rakiplerinizi analiz edin. Onların hangi kategori altında listelendiğini öğrenin. Bunun için Dmoz.org adresinde yer alan sorgulama formunu kullanabilirsiniz. Bu işlemin nasıl gerçekleştirildiği sayfanın üst kısmında yer alan video da anlatılmıştır. Sizin için en uygun kategoriyi belirledikten sonra ekleme başvurusunu yapabilirsiniz. Ancak unutmayınız ki Dmoz editörleri gönüllülük esası ile çalışmaktadır. Bu nedenle dmoz kaydı başvurularınız kısa süre içerisinde sonuçlanmaz. Bazı kategorilerin editörleri aylar sonra değerlendirme yapmaktadır. Bu nedenle başvurunuzu yenilemek için en az 2-3 ay bekleyiniz. Tekrar tekrar başvuruda bulunmak olumlu sonuçlar vermeyebilir.

Profesyonel Dmoz Başvurusu Yaptırabilir miyim?

Evet, bu mümkün. Ancak şunu unutmayın ki hiç kimse size dmoz ekleme garantisi veremez. Sizin için sitenizi inceleyerek en uygun başvuruyu yapan ve bu konuda size yardımcı olan profesyoneller de bulunmaktadır. Örneğin uzmankirala.com adlı web sitesinde bir profesyonel belirli bir ücret karşılığında site sahiplerine danışmanlık yapıyor.

dmoz kaydı başvurusu BilgiVersin.com

Dmoz Kaydı Başvurusu

10 TL gibi bir ücretle sizin adınıza site ekleme başvurusunu gerçekleştiriyor. Unutmayınız ki web sitenizin dmoz kaydı için yaptığınız başvuru oldukça önem arz etmektedir. İster kendiniz, isterseniz de bir profesyonelden destek alarak Dmoz’a web sitenizi ekletebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Bu yazı için 2 yorum var.

  1. Caner Aktürk Cevapla

    Merhaba Ben Yaklaşık 9 Aydan Beri Deniyorum Ve Anlatığınız gibi Başlığı orijinal olarak yazıyorum com’u Eklemiyorum Site Açıklamsına 20 30 Kelimeye Geçmemeye Gayret Gösteriyorum Ve Mail Hesabı info@ Kullanıyorum Ama Bir Türlü Sonuç Alamadım

  2. Hataytr Cevapla

    Merahaba kolay gelsin. Ben daha önce başvuru yaptım ne yaptıysam adamlar beni kabul etmiyor benle aynı klasmanda olanların hepsini kabul etmişler beni etmiyorlar

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.