4.67/5 (3)

DM Nedir? Twitter’da DM Mesaj Kimlere Atılır?

DM nedir? yada DM ne demek? sorusuna cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birlikte yeni kavramlar ortaya çıkmaya başladı. Bu kavramların bir çoğunu çevremizdeki müdavimlerden öğreniyor olsak da bazen sorularımıza yanıt bulamıyoruz. Bu yazımızda Twitter’da DM nedir? yada DM ne demek? sorusuna yanıt vereceğiz. DM kısa adıyla bilinen kavram aslında “Direkt Mesaj” yada “Doğrudan Mesaj” dan başka bir şey değildir. DM, Twitter’da kullanıcıların kendi aralarında özel mesaj göndermek için kullandıkları bir iletişim yöntemidir. Bu mesajlaşma yöntemini kişiden kişiye mesaj gönderirken kullanabildiğiniz gibi kullanıcı grupları arasındaki sohbetlerde de kullanılabilmektedir. Sayfamızda yer alan videoyu izleyerek de DM nedir? yada DM ne demek? sorusuna kolayca yanıt bulabilirsiniz.

YENİ HABER: DM’de 140 karakter sınırı kalkıyor mu?

DM Nedir? DM ne demek? Sorusuna Yanıt Bulduk. Peki Nasıl Direkt Mesaj Atılır?

DM Nedir? yada DM ne demek? sorusuna yanıt bulduktan sonraki işimiz nasıl direkt mesaj atacağımızı öğrenmek. Doğrudan mesaj atabilmeniz için öncelikle mesaj atacağınız kişinin sizi takip ediyor olması gerekmektedir. Bir kişiden doğrudan mesaj (DM) alabilmeniz için sizin o kişiyi takip ediyor olmanız gerekmektedir. Bir kişiye mesaj göndermek için iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birincisi takip ettiğiniz kişinin kişi kartındaki “dişli” iconu (daha fazla kullanıcı eylemi) tıklayarak oradan “Direkt Mesaj Gönder” linkini tıklamak ve mesajı yazıp “Mesaj Gönder” butonunu tıklamak. Diğer yöntem ise Twitter ana sayfasının üst bölümünde yer alan “Mesajlar” iconunu tıklayarak “Yeni Mesaj” butonunu tıklamaktır. Karşınıza çıkan ekranda “Bir isim gir” kutucuğuna mesaj göndermek istediğiniz kişinin adını yazarak doğrudan mesaj göndermeniz mümkündür. Bir gruba doğrudan mesaj atabilmeniz için ise öncelikle sizi takip eden kullanıcıları bir gruba dahil etmeniz gerekmektedir.

DM Nedir? yada DM ne demek? sorularına hala tam olarak yanıt bulamadıysanız Twitter yardım merkezi tarafından oluşturulmuş yardım sayfasını inceleyebilirsiniz. Bu ilave olarak sizde bu konu hakkında merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Bu yazı için 1 yorum var.

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.