Henüz Puan Verilmedi

Selfie Çubuğu Kullanmak Disneyland’da Artık Yasak

Disney‘in tema parklarında Selfie çubuğu kullanmak artık yasak. Evet yanlış okumadınız. Selfie çılgınlığı güvenliği tehdit edecek boyutlara ulaşınca dünyanın en popüler tema parkı işletmecisi Disney World böyle bir karar almak zorunda kaldı. Yapılan açıklamaya göre Kaliforniya’da bulunan Disneyland‘da 30 Haziran’dan itibaren, Paris ve Hong Kong’daki parklarda ise 1 Temmuz tarihinden itibaren selfie çubuğu kullanmak yasak.

Disneyland’da Selfie Çubuğu Kullanmak Neden Yasaklandı?

Disney World şirketinden yapılan açıklamaya ve gelen haberlere göre özellikle park içinde kullanılan hareketli araçlarda selfie çubuğu kullanımı bazı güvenlik sorunlarına neden olmaya başladı. Araçlar hareket ederken kendilerini çekmek isteyen ziyaretçiler dışarı çıkarttıkları çubuklarla çevreye ve kendilerine zarar vermeye başladı. Bunun üzerine şirket aldığı radikal bir kararla selfie çubuğu kullanımını yasakladı. Yasak 30 Haziran’dan itibaren yürürlüğe girecek. Ancak bu yasaklama ziyaretçilerin selfie çekmesine tabii ki engel olamayacak. Ziyaretçiler bunu yapmak için artık sadece ellerini kullanabilecek.

Disneyland‘da selfie çubuğu kullanımına getirilen yasak hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Siz de bu ilginç aleti kullanıyor musunuz? Konu ile ilgili fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.